Wystrój mieszkania – trendy 2021 roku

Wystrój mieszkania – trendy 2021 roku

Aranżacja wnętrz może zupełnie odmienić każde mieszkanie. Warto więc zadbać, aby dekoracja pomieszczeń wpisywała się w nasz gust, a także panujące trendy. Dlatego trendsetterzy oraz influencerzy stale pokazują nam najnowsze rozwiązania. Rok 2021 w aranżacji wnętrz to przede wszystkim dominacja natury. Sprawdźcie, jakie jeszcze trendy sprawdzą się w tym sezonie!

Najmodniejsze kolory w aranżacji wnętrz w 2021 roku

Kolory w aranżacji wnętrz mają ogromne znaczenie. W 2021 roku bardzo modne będą zarówno odważne, wyraziste barwy, jak i stonowane, delikatne odcienie. Wielką popularnością powinny  cieszyć się beże, oliwkowe zielenie, grafit oraz pudrowy róż, które nadadzą wnętrzom przytulności. Prawdziwym hitem w aranżacji wnętrz będą też kolory nawiązujące do natury, czyli ciepły brąz, zieleń oraz kolor błękitno-zielony. Takie barwy świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach do odpoczynku, ponieważ relaksują oraz przywracają równowagę.

Jak już wspomnieliśmy, odważne i intensywne barwy również będą na topie. W końcu maksymalizm również wpisuje się w trendy 2021 roku. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby we wnętrza wprowadzić rudości, czerwienie, żółcie, a także granaty i szmaragdowe zielenie. Wbrew pozorom nie muszą się one ograniczać do dodatków. Obecnie niezwykle modne są ściany i meble w mocnych, intensywnych kolorach. Takie odważne barwy można również łączyć ze sobą i uzyskać eklektyczny efekt.

Materiały w aranżacji wnętrz w 2021 roku

Rok 2021 chce być bliżej natury! Doskonale to widać w aranżacji wnętrz. Modne są nie tylko kolory nawiązujące do natury, ale też materiały. W tym sezonie w naszych wnętrzach nie powinno więc zabraknąć takich materiałów, jak drewno, rattan, wiklina, kamień, bawełna oraz len. Warto zwrócić szczególną uwagę na te dwa ostatnie. Są to bardzo ekologiczne materiały, które można wykorzystać na wiele sposobów. Poduszki, pledy, zasłony, dywany oraz obrusy wykonane z bawełny oraz lnu cieszą się ogromną popularnością. Te materiały świetnie prezentują się w niezwykle modnych obecnie delikatnych, naturalnych kolorach.

Najmodniejsze style w 2021 roku

Wiemy już, jakie kolory i materiały sprawdzą się w tym sezonie. Nowe mieszkania na sprzedaż w Bełchatowie z pewnością będą nawiązywać do natury. A które style obecnie są najbardziej popularne?

  • Japandi to połączenie japońskiego i skandynawskiego minimalizmu. Cechuje się delikatną paletą barw, w której dominują: szary, beż oraz zieleń, a także proste kształty i niewielka liczba przedmiotów. Ten styl świetnie uzupełniają rośliny, jednak należy zachować umiar.
  • Art deco to styl wywodzący się z dwudziestolecia międzywojennego, który obecnie świętuje swój triumfalny powrót. W 2021 roku w aranżacji wnętrz przede wszystkim powinny się pojawić płynne linie, symetryczna organizacja przestrzeni oraz obecność luster i eleganckich bibelotów.
  • Boho to niezwykle modne w tym sezonie zamiłowanie do naturalnych materiałów. W 2021 roku w tym stylu przede wszystkim powinny być obecne łagodne kolory, dekoracyjne plecionki oraz rośliny.

Rok 2021 to przede wszystkim zamiłowanie do ekologii. Dlatego w naszych wnętrzach powinny pojawić się barwy oraz materiały inspirowane naturą.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy