Żaluzje drewniane na wymiar: klasyka w najlepszym wydaniu

Żaluzje drewniane na wymiar: klasyka w najlepszym wydaniu

Choć na rynku natkniemy się dziś na dziesiątki ciekawych osłon wewnętrznych, jak choćby rolety plisowane, to wciąż serca wielu podbijają żaluzje drewniane. Koszt takich osłon jest stosunkowo niewielki, a ich naturalny charakter i ciekawa stylistyka stanowią łakomy kąsek dla fanów różnorakich aranżacji. Czy drewniane żaluzje na wymiar przeżywają właśnie swój renesans?

Żaluzje drewniane na wymiar: prostota i elegancja w świetniej cenie

Trzeba przyznać, że drewniane żaluzje były w przeszłości całkiem popularne – osłony o niewielkich lamelach, łatwe w produkcji i obsłudze, można je wygodnie umyć, a w razie uszkodzenia, bajecznie prosto naprawić. Tych kilka zalet funkcjonalnych wcale się nie postarzało, a doszły do nich jeszcze dwie, bardzo mocne: to stylistyka i uniwersalność. Dzięki naturalnemu, biodegradowalnemu materiałowi, żaluzja drewniana na wymiar pięknie komponuje się z nowoczesnym aranżacjami wnętrz, jak biura, apartamenty itp. Drewniane żaluzje na wymiar można zamawiać również przez Internet. Warty polecenia jest prosty i praktyczny kreator żaluzji drewnianych na wymiar sklepu Master.

Żaluzje drewniane na wymiar – rodzaje?

Jakie są popularne rodzaje żaluzji drewnianych? Te najbardziej klasyczne to żaluzje na wymiar 25 mm. Cechuje je węższa lamela – są proste i bardzo łatwo wpasować je w dowolną kompozycję. Świetnie sprawdzą się jako urozmaicenie i uzupełnienie przemyślanych, pełnych charakteru wnętrz, zwłaszcza popularne modele z lipy syberyjskiej lub bambusa. Drewniane żaluzje na wymiar 25 mm są uroczym dopełnieniem drewnianych podłóg, mebli oraz innych elementów wystroju wnętrz z tegoż materiału.

zaluzje-drewniane

Fot. Sklep Master - prosty kreator żaluzji drewnianych na wymiar

Kolejnym ciekawym wariantem są żaluzje drewniane na wymiar 50 mm, które mają dwukrotnie szerszą lamelę. Sprawia to, że osłona wydaje się bardziej masywna, doskonale prezentuje się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, gdzie jej mocny, symetryczny charakter cudownie dopełnia kompozycję. Oprócz walorów dekoracyjnych, żaluzje na wymiar o szerszej lameli świetnie chronią przed nasłonecznieniem i są bardzo ciekawą alternatywą dla innych popularnych osłon wewnętrznych. Ten rodzaj jest ostatnio szalenie popularny jako żaluzje na wymiar do kuchni.

Żaluzje drewniane na wymiar – skąd ich popularność?

Jak podaje jeden z liderów w produkcji tego typu osłon firma Master Rolety (master.kalisz.pl), żaluzje drewniane na wymiar wracają do mody, a zainteresowanie nimi wyraża rosnąca liczba klientów w Polsce. Za argument często podają, że to wyroby z naturalnego, biodegradowalnego materiału – łączą w sobie przytulny i ekologiczny charakter. Oprócz tego drewniane żaluzje na wymiar 25 mm i 50 mm są łatwe do utrzymania ich w czystości i sprawdzą się jako solidna osłona przed promieniowaniem słonecznym. Oczywiście w wielu względach ustępuje pozostałym, nowoczesnym systemom osłon wewnętrznych, ale w tej cenie z powodzeniem można je polecić.

Jak zamówić żaluzje drewniane na wymiar?

Polecamy kontakt bezpośrednio z producentem, gdzie dowiemy się jak zmierzyć otwór okienny oraz jak precyzyjnie zamówić drewniane rolety na wymiar. Jeśli szukacie szybkiej i sprawdzonej opcji warto też skorzystać z konfiguratora online na master.kalisz.pl – w ten sposób za pomocą kilku kliknięć można złożyć zindywidualizowane zamówienie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy