Buciki dla niemowlaka

Buciki dla niemowlaka

Jedni są za tym, aby maluszkowi kupować buciki, zanim zacznie stawiać pierwsze kroki, inni są zdecydowanie temu przeciwni. Niektóre mamy wolą ubrać maluszkowi skarpetki, a na buciki zaczekać do momentu rozpoczęcia chodzenia. Czy jest jedna, złota zasada dotycząca bucików dla niemowlaka? Niekoniecznie. 

Buto-skarpety

Dobrze, że są tzw. buto-skarpety z silikonową podeszwą, utwardzanym silikonem czubem i miękkim napiętkiem. Jeśli nie chcesz kupować maluchowi zbyt wcześnie butów, możesz zdecydować się na niezwykle wygodne i bezpieczne buto-skarpety. Antypoślizgowa podeszwa i duży komfort noszenia sprawia, że ten produkt jest coraz częściej kupowany przez mamy dla swoich pociech niż tradycyjne buciki dla niemowlaka

Kupować, nie kupować?

Jeśli już zdecydujesz się na pierwsze buty, wybierz takie, w których stopa dziecka będzie swobodna, a zarazem bezpieczna. Mitem jest to, że napiętek powinien być twardy a cholewka wysoka. Dawniej  to był standard, a teraz preferowane są buciki dla niemowlaka zdecydowanie inne. Napiętek musi być miękki, aby nie utrudniał ruchów stopki dziecka. Cholewka niska, z tego samego powodu. Bezpieczeństwo bucików dla niemowlaka kryje się w całkiem innym miejscu but – w podeszwie. Musi być twarda na śródstopiu, nie może tam „łamać się”, natomiast powinna być giętka z przodu. Wszystko po to, aby dziecko miało ułatwione stawianie kroków i poruszanie stopą w buciku. Ciasno musi być także pośrodku buta, w tym miejscu materiał powinien idealnie przylegać od stopy. Natomiast ważne jest, aby podeszwa rozszerzała się ku palcom. 

A może częściej na bosaka?

To jest bardzo dobry pomysł, szczególnie gdy dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki. Mięśnie jego stóp są jeszcze słabe, nie wyrobione, dlatego trzeba mu pozwolić, aby je ćwiczyło. Buicki zakładaj rzadziej, daj się maluchowi wybiegać, poczuć dokładnie podłoże. Nawet wtedy, gdy dziecko ma wadę postawy, chodzenie boso nie zaszkodzi, a przyniesie więcej korzyści. 

Jak kupować?

Bucików dla niemowlaka nie kupuj nie na patyczek. Ten tradycyjny sposób jest często bardzo zawodny, najlepiej więc zabrać dziecko do sklepu i przymierzyć mu bucik na stopę. W niektórych sklepach są dostępne specjalne urządzenia do ustalenia rozmiaru buta dziecka, np. skanery 3D i specjalne aplikacje. Buciki dla niemowlaka nie mogą być za ciasne, ani za luźne, ale ważne jest, aby zostawić od 5 do 7 mm luzu w paluszkach. Czubek bucika powinien być obszerny i zaokrąglony, wtedy ruchy stopy nie są ograniczone.  

Wybór należy do Ciebie, jako matki dziecka. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kiedy ubierać buciki dziecku, ale warto jak najdłużej pozwolić mu cieszyć się wolnością. Stopa odpoczywa, mięśnie dobrze się kształtują i nie pogłębiają się wady postawy.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Aniula 14 lipca 2018 (15:22)

    https://walkkings.pl/

Dodaj komentarz

Partnerzy