Czym kierować się przy wyborze szamponu dla niemowląt?

Czym kierować się przy wyborze szamponu dla niemowląt?

Wybór odpowiedniego szamponu dla niemowląt jest jedną z najważniejszych kwestii dotyczących pielęgnacji podczas pierwszych miesięcy życia dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tego rodzaju kosmetyków, dlatego podjęcie słusznej decyzji może wydawać się znacznie utrudnione. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią zakupy i pozwolą w pełni zadbać o skórę i włosy niemowlaka.

Jakie cechy powinien mieć idealny szampon dla niemowląt?

Szampon dla niemowląt powinien przede wszystkim odpowiednio oczyszczać włosy i skórę głowy, a także zapewnić im odpowiedni stopień nawilżenia oraz skuteczną pielęgnację. Dzięki temu, zapobiega on nadmiernemu przesuszeniu, co dla tak małego dziecka może być bardzo uciążliwe. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, aby tego typu kosmetyk:

  • nie szczypał w oczy,
  • nie powodował łzawienia,
  • nie wywoływał reakcji alergicznych,
  • był przebadany dermatologicznie i posiadał odpowiednie atesty,
  • był dostosowany do potrzeb dziecka, zależnie od jego wieku.

Wybierając odpowiedni szampon dla niemowlaka, należy pamiętać, że ma on umilać codzienną pielęgnację również dziecku. Dlatego też warto poszukać kosmetyku o delikatnym zapachu, który nie będzie drażnił, a wręcz uspokoi maluszka po wieczornej kąpieli. W taki sposób zadbamy nie tylko o dobrą kondycję włosów i skóry głowy, ale również o spokojny sen i wyciszenie.

Ponadto, warto zwrócić również uwagę na skład szamponu, który mamy zamiar kupić. Najbezpieczniejsze będą składniki naturalne, które znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u dziecka. W tym przypadku sprawdza się również zasada: czym mniej, tym lepiej. Nie ilość składników jest najważniejsza, ale ich jakość i naturalne pochodzenie. Producenci tacy jak np.: Nivea, Hipp czy Mustela oferują mamom bardzo szeroki wybór, dzięki czemu metodą prób i błędów można wybrać kosmetyk idealny dla dziecka oraz odpowiadający wymaganiom rodziców.

Kiedy zacząć stosować szampon dla dzieci?

Momentem, w którym należy zakupić szampon dla niemowlaka jest pojawienie się pierwszych włosków na głowie. Oczywiście, jeśli maluch już od urodzenia ma bujną czuprynkę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby o nią szczególnie zadbać. Należy jednak pamiętać, że kosmetyk musi być odpowiednio dobrany do wieku dziecka. Jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków, które mają wrażliwą skórę i przez to potrzebują szczególnej uwagi podczas codziennej pielęgnacji. Jeśli na główce dziecka nie pojawiły się jeszcze włoski, można do mycia wykorzystać tradycyjny płyn do kąpieli, żel lub mydło przeznaczone dla noworodków. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy