Jakie kupić dziecku rajstopy?

Jakie kupić dziecku rajstopy?

Jeśli jesteś szczęśliwą mamą i zastanawiasz się, jakie rajstopy dla dzieci są  najlepsze, to jesteś na bardzo dobrej drodze. Każde ubranko dla dziecka powinno być wykonane z jak najlepszej jakości surowców, nie drażnić skóry i wpływać na nią kojąco. Szczególnie rajstopy dla dzieci muszą spełniać te wymogi, gdyż znajdują się blisko wrażliwego na ciała dziecka. 

Rajstopy dla dzieci

Rajstopy dla najmłodszych tkane są zdecydowanie luźniej niż te dla starszych dzieci. Są szersze i trochę twardsze z tyłu, aby dziecko było zabezpieczone podczas raczkowania i licznych upadków, jakie jeszcze zalicza. 

Rajstopy dla dzieci wykonywane są z wysokogatunkowych materiałów naturalnych lub syntetycznych. Ważne, aby ubranko oddychało, przepuszczało powietrze do skóry maluszka oraz absorbowało wilgoć.  Na rynku można spotkać rajstopy dla dzieci wykonane  z przędzy mlecznej, masy celulozowej, bawełny z domieszką włókien elastycznych. Koniecznie muszą być miłe w dotyku i odporne na uszkodzenia mechaniczne, typu przetarcia.

Niektóre mamy wybierają dla swoich dzieci rajstopki ze stópkami antypoślizgowymi, aby maluch łatwiej mógł utrzymać równowagę. Inne chcą, aby ich dziecko samodzielnie trenowało koordynację ruchową, bez pomocy gumowych nakładek na rajstopki. To już jest indywidualna kwestia do rozważenia. 
Ściągacz w rajstopach dla dzieci  także jest ważną częścią ubranka. Powinien znajdować się w talii, a nie w pasie, aby nie ściskał malucha podczas spania czy zabawy i nie drażnił niezagojonego jeszcze pępka. 

Kolejny ważny element rajstopek dla dzieci to kolor. Dobrze, jeśli są to barwy żywe, radosne, lub połączenie kilku kolorów. Dziecko z pewnością będzie jeszcze bardziej zadowolone, kiedy na swoich rajstopach znajdzie barwne aplikacje np. z ulubionymi bohaterami bajkowymi. 

Rajstopy dla dzieci starszych

Rajstopy dla dzieci starszych powinny być wykonane również z jak najlepszych materiałów i w technologii bezszwowej. Wygoda, delikatność i idealne układanie się na ciele, to priorytetowe cechy rajstop dla dzieci. Młodsi chłopcy zazwyczaj noszą rajtuzy pod spodnie, w celu zabezpieczenia przed zimnem. Natomiast dla dziewczynek rajstopki są ważnym elementem wykończenia stroju, jego integralną częścią, dlatego powinny ą być ładne. Muszą podkreślać dziewczęcy look i idealnie przylegać do nóg, ładnie prezentując się  w zestawieniu np. ze spódniczką. 

Przed zakupem rajstop dla dzieci zastanów się, jakie będą miały przeznaczenie. Czy posłużą  jedynie jako warstwa ocieplająca, czy też do raczkowania lub jako element stroju dziennego. Zawsze czytaj skład materiałów na metce i zbadaj fakturę rajstop dłonią. Kiepski materiał pozna się często od razu i nie warto wyrzucać na takie rajstopy pieniądze.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

1 komentarz

  1. Amanada 26 lipca 2020 (14:57)

    Ciekawy artykuł.

Dodaj komentarz

Partnerzy