Ubezpieczenie dziecka - czy jest obowiązkowe? Jak je wybrać?

Ubezpieczenie dziecka - czy jest obowiązkowe? Jak je wybrać?

Ubezpieczenia najmłodszych dla wielu rodziców stanowią trudny orzech do zgryzienia. Niuansów przy wyborze takiej polisy jest bardzo wiele, a dodatkowym czynnikiem wpływającym na trudność w wyborze są polecane w szkołach ubezpieczenia NNW. Zobacz, w jaki sposób najlepiej podejść do tematu ubezpieczenia dla swojej pociechy.

Ubezpieczenia NNW dla dzieci - wybór szkoły czy opiekunów?

Wybór dobrej polisy nie jest łatwy. Decyzja o wyborze ubezpieczenia powinna być solidnie przemyślna. Często jednak zdarza się tak, że dziecko wracając ze szkoły informuje o konieczności opłacenia składki za ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W takiej sytuacji wielu rodziców bez zastanowienia daje maluchom potrzebne środki, a temat ubezpieczenia wydaje się rozwiązany.

Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenia proponowane przez szkołę nie są obowiązkowe. Czasem mogą to być bardzo dobre produkty, jednak często może zdarzyć się tak, że zupełnie nie będą odpowiadać naszym oczekiwaniom. Z tego powodu warto samodzielnie zdecydować się na ubezpieczenie, dokładnie analizując zakres ochrony.

Ubezpieczenie dla najmłodszych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Każda polisa ubezpieczeniowa zawiera katalog ryzyk, który znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Polisy dla najmłodszych najczęściej zapewniają wsparcie w razie urazu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku np. złamania, skręcenia, oparzenia, ale także w przypadku uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia. Niektóre produkty dodatkowo chronią w razie np. ugryzień zwierząt oraz ukąszeń owadów.

Spośród dostępnych ofert warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie dla dzieci w PKO Ubezpieczenia  ponieważ zapewnia specjalistyczne wsparcie medyczne w przypadku urazów oraz chroni przez całą dobę, 7 w tygodniu. Dodatkowo w razie np. złamania, pociecha otrzymuje bon podarunkowy, który pozwoli zatrzeć wspomnienie nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel pokryje także koszt korepetycji, jeśli dziecko w przypadku urazu będzie musiało opuścić lekcje.

Ubezpieczenie dla dzieci warto wybrać na spokojnie, zastanawiając się wcześniej, w jakich sytuacjach będzie najbardziej przydatne wsparcie finansowe. Należy pamiętać, że najlepsza ochrona to ta dopasowana do naszych potrzeb.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy