Lane perfumy – dlaczego zyskały tak dużą popularność?

Lane perfumy – dlaczego zyskały tak dużą popularność?

Perfumy zawsze były uznawane za towar ekskluzywny. Do dziś zakup markowego pachnidła to dla większości osób spory wydatek. Aby umożliwić wielbicielom perfum kupienie wymarzonego zapachu w atrakcyjnej cenie, na rynku pojawiły się perfumy lane. Dlaczego tak wiele osób z nich korzysta i czego można spodziewać się po tego typu produktach? Wszystko o inspirowanych zapachach znajdziesz w poniższym artykule.

Czym są perfumy lane?

Perfumy lane to najczęściej zapachy inspirowane droższymi pachnidłami markowymi. Ich jakość jest zależna od firmy, która je produkuje. Przykładowo w sklepie Paryskie Perfumy znajdziesz zapachy o wysokim stężeniu olejków zapachowych, dzięki czemu trwałością i intensywnością dorównują nie jednej oryginalnej kompozycji. Znajdziesz tam zarówno zapachy dla kobiet i mężczyzn, jak i delikatne perfumy dla nastolatków.

Proces produkcji perfum lanych

Cały proces rozpoczyna się od rozpracowania zapachu. Eksperci muszą rozwikłać recepturę perfum, w tym nie tylko składniki, ale także ich proporcję, które sprawiają, że kompozycja nabiera swojego niepowtarzalnego wyrazu. Następnie zapach inspirowany jest tworzony od nowa. Jeśli opracowana receptura spełnia wymogi, może trafić do sprzedaży. Zwykle perfumy lane są umieszczane w minimalistycznych flakonikach, różniących się jedynie oznaczeniem zapachu lub pojemnością. Dzięki temu ich cena jest znacznie bardziej przystępna w porównaniu z kompozycjami dostępnymi w drogeriach.

Niska cena perfum lanych – skąd się bierze?

Nie tylko opakowanie wpływa na cenę. Perfumy lane w przeciwieństwie do tych markowych zwykle nie są szumnie reklamowane. Dzięki temu zupełnie odchodzą koszty drogich kampanii, a klienci mogą cieszyć się pięknym zapachem za ułamek ceny oryginału.

Składniki perfum lanych – czy różnią się od markowych?

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy na cenę perfum wpływają również składniki, z jakich są produkowane. Kiedyś kompozycje były tworzone jedynie przy pomocy naturalnych olejków, których pozyskiwanie było bardzo kosztowne. Nic więc dziwnego, że na perfumy mogli pozwolić sobie jedynie przedstawiciele wyższych sfer. Obecnie jednak w większości przypadków składniki perfum zostały zastąpione syntetycznymi zamiennikami. Wpływa to nie tylko korzystanie na ich cenę, ale także nie wymaga udziału zwierząt podczas produkcji takich nut jak np. piżmo czy cywet.

W dzisiejszych czasach większość perfum, również tych markowych, jest oparta na syntetycznych nutach zapachowych. Dlatego, jeśli nie chcesz przepłacać, a zarazem cieszyć się pięknym zapachem, wybierz perfumy lane.

Francuskie perfumy damskie oraz męskie znajdziesz w sklepie Paryskie Perfumy.

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy