Akcesoria kempingowe

Akcesoria kempingowe

Podróżowanie z przyczepą kempingową niesie ze sobą moc wyjątkowych wrażeń. Można poczuć prawdziwą wolność, zakosztować bardziej lub mniej z traperskiego życia. Niektórzy wybierają spanie pod namiotem inni w przyczepie kempingowej czy kamperze. 

Każde  z tych miejsc ma swój niepowtarzalny urok, ale niestety, nie są to propozycje na wspaniałe wakacje dla każdego. Niejednokrotnie kemping jest swojego rodzaju sprawdzianem cierpliwości, odwagi i siły. Dlatego nie każdy  decyduje się na taki krok, woląc spędzać czas wolny komfortowo i bez wysiłku. 

Jeśli jednak jest to Twój sposób na wakacje lub zamierzasz dopiero rozpocząć tę wyjątkową przygodę, dobrze wiesz, że taka wyprawa wymaga bardzo dobrego logistycznego przygotowania. Przede wszystkim trzeba skompletować pakiet najpotrzebniejszych akcesoriów kempingowych, które znacznie ułatwiają takie eskapady. Co więc musisz zabrać na kemping? 

Agregat prądotwórczy – bez niego ani rusz. Jeśli chcesz korzystać ze sprzętów elektrycznych i mieć kontakt ze światem, jest to rzecz niezbędna. Zasilisz nim np. lodówkę, kuchenkę czy telewizor. Agregat przyda się także w domu czy na działce, także będzie to rzecz wielofunkcyjna o szerokim zastosowaniu. Musisz także pamiętać o przetwornicy, dzięki której prąd z akumulatora zostaje zmieniony  na prąd stały – takie napięcie, jakiego wymagają podpięte do agregatora sprzęty.

Czajnik – również niezbędna rzecz. Mały, turystyczny, zgrabny i często składany. Weźmiesz go ze sobą wszędzie tam, gdzie chcesz. Trudno go uszkodzić, gdyż zazwyczaj zrobiony jest z bardzo wytrzymałych materiałów np. silikonu. Cieszyć się na kempingu gorącą herbatą czy kawą o wschodzi słońca, jest czymś bezcennym. 

Kuchenka turystyczna – wiele osób decyduje się także na kuchenkę. Niektórzy wybierają prawdziwie traperskie rozwiązania, gotując wodę czy zupę w kociołku nad ogniem. Przyrządzanie ulubionych potraw na świeżym powietrzu to cenne doświadczenie, ale i wielka radość. Możesz wybrać kuchenkę elektryczną, gazową, dwupalnikową lub lekki kompaktowy panik turystyczny.

Lodówka – jeśli chcesz mieć zapasy jedzenia na dłużej, lodówkę musisz zabrać ze sobą. Tym bardziej będzie potrzebna, gdy będziesz mieszkać z daleka od cywilizacji.  Zapewnienie sobie pożywienia na kilka dni jest bardzo mądrym posunięciem. Czas, który musiałby być spożytkowany na drogę do sklepu czy też jego poszukiwanie, wykorzystasz na pewno efektywniej. 

Zestaw do prania – czyli przenośna suszarka, wiaderko i detergenty. To są rzeczy, bez których naprawdę trudno się obejść, szczególnie gdy pobyt poza domem będzie trwał dłużej niż tydzień.  

Oczywiście inne niezbędne akcesoria kempingowe to: sztućce i zestaw kubków (najlepiej jednorazowych). Termos, latarki, scyzoryk, zapałki, zestaw przedmiotów higienicznych, ręczniki kuchenne. Przyda się także gruby koc, przenośne radio i coś do czytania. 

Każdy zabierze ze sobą trochę inny pakiet rzeczy, ale większość z nich będzie się pokrywała. Dobrze przemyśl i rozplanuj swój wyjazd, zabierając tylko najpotrzebniejsze akcesoria kempingowe.  Takie, które będą rzeczywiście niezbędne i funkcjonalne. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy