Bonusy przy zakupie rocznego samochodu

Bonusy przy zakupie rocznego samochodu

W życiu każdego co jakiś czas przychodzi taki moment, że pragnie wiele zmienić w swoim otoczeniu. Nieraz są to niewielkie zamiary, w innych przypadkach zmiany dotyczą spraw na skalę niezwykle dużą. Te małe nie sprawiają większych problemów finansowych, trudniejsze stają się do rozwiązania te związane z niebagatelnymi kosztami. Te większe to znalezienie sposobu na zakup nowego samochodu w dobrej cenie.

W obecnym świecie samochód jest podstawowym sposobem na dojazd do pracy, dowożenie dzieci do szkoły czy przedszkola. Stanowi codzienny przedmiot użytkowania i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przeciętnej rodziny bez samochodu. Nowy samochód to dla jednych pierwszy taki zakup w życiu, dla innych zamiana starszego auta na nowe, bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Zakup samochodu nie należy do najmniejszych wydatków i dla niektórych stanowi nie lada wyzwanie. Dzisiaj nadal można wesprzeć się autem używanym, ale coraz więcej osób pragnie mieć samochód nowy, prosto z salonu. To daje poniekąd gwarancję długoletniego używania bez napraw i wizyt u mechanika, a poza tym nowe auto jest na gwarancji i w każdej chwili klient ma prawo zwrócić się do serwisu o usunięcie usterek.

 

Zainteresowani kupnem samochodu wiedzą, że wiele salonów samochodowych wychodzi naprzeciw klientowi i w ofercie promocyjnej poleca samochody, które w momencie sprzedaży są już autami rocznymi. Takie super oferty cenowe pojawiają się zazwyczaj pod koniec roku kalendarzowego, kiedy cena na roczny samochód musi ulec zmianie i można uzyskać rewelacyjny kod promocyjny. Ceny samochodów, podobnie jak wśród innych sprzedających, są ustalane na podstawie roku produkcji samochodu. Oczywiście im samochód starszy, tym jego wartość spada.

 

Samochód prosto z salonu, to jest pierwsza rzecz, jaka cieszy nabywcę i druga to oczywiście cena. Koszt pojazdu (auto roczne, ale z zerowym przebiegiem, dla wielu nie ma to wielkiego znaczenia) jest znacznie mniejszy. Przy zakupie klient zapłaci o kilka lub kilkanaście tysięcy mniej w stosunku do ceny pierwotnej danego samochodu. Poza tym roczny samochód zostaje otoczony licznymi promocyjnymi dodatkami, które na pewno muszą zadowolić kupującego. Nieraz jest to komplet felg aluminiowych, czasami opon zimowych a wszystko za złotówkę. Cena robi wrażenie, a opony zimowe są przecież konieczne.

 

Nie tylko względy praktyczne, ale także estetyczne są proponowane klientowi i jest to np. opcja lakieru metalizowanego również za 1 złotych. Do tego wszystkiego sprzedający dorzuca w ofercie pakiet ubezpieczeń OC i AC również za 1 złotych. Te wszystkie finansowe argumenty są miłe i oddziałują na psychikę kupującego, który oprócz nowego samochodu w rewelacyjnej cenie, pozyskał jeszcze ubezpieczenie i parę innych dodatków dotyczących samochodu. Dla bardziej wymagających można się pokusić o promocje w podobnej wersji dotyczącej obicia i tapicerki, materiału i kolorystyki, i wielu innych technologicznych samochodowych nowinek.

 

W tym wszystkim dla wielu kupujących ważnym aspektem staje się możliwość zakupu samochodu na raty. Sklep oferuje korzystne warunki oprocentowania (RRSO wynosi 0% lub jest stosunkowo niskie), podane są inne koszty związane z zakupem na raty, jednak po przeliczeniu, dodaniu i odjęciu wszelkich prowizji i oprocentowań, rata do zapłaty i tak zostaje zaakceptowana przez kupującego, bo jest w zasięgu jego możliwości. W ten sposób klient staje się właścicielem samochodu w momencie podpisania umowy, a jego zamiary dokonania zmiany w życiu w bardzo szybki sposób się realizują.

 

Artykuł może zawierać treści komercyjne.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy