Czy można wykupić auto po wynajmie długoterminowym?

Czy można wykupić auto po wynajmie długoterminowym?

Czy rozważasz wynajem długoterminowy auta jako alternatywę dla zakupu samochodu na kredyt lub leasingu? Jednym z pytań, które mogą pojawić się w Twojej głowie, jest to, czy możesz wykupić wypożyczony samochód po zakończeniu okresu umowy. W tym tekście wyjaśnimy, czy można wykupić samochód z wypożyczalni i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Jak działa wynajem długoterminowy auta?

Taka forma korzystania z auta, znana również jako „auto na abonament” jest opcją wynajmu samochodu na określony czas — możesz na przykład udać się do firmy Car Lease Polska, by w Twoim garażu znalazła się nowa Mazda. Wynajem długoterminowy oferuje wiele korzyści, w tym dostęp do nowych modeli samochodów, przewidywalne, stałe miesięczne płatności z ubezpieczeniem wliczonym w koszty i mniej zobowiązań niż zakup samochodu na własność. Naturalne jest jednak zastanawianie się, czy po zakończeniu okresu umowy można być właścicielem samochodu. 

Co dzieje się po wygaśnięciu umowy?

Zwrot samochodu do wypożyczalni jest prostym procesem, o ile samochód był dobrze utrzymany podczas okresu wynajmu. Car Lease Polska może jednak naliczyć dodatkową opłatę za uszkodzenia lub zaniedbania, takie jak brudna i podarta tapicerka, mocne linie nadwozia, duże wgniecenia, które nie zostały zgłoszone, lub uszkodzenia spowodowane parkowaniem. Jak w każdej wypożyczalni, samochód trzeba oddać w takim samym stanie, w jakim go wypożyczyłeś.

Jeśli więc prowadzisz ostrożnie i ciekawi cię wynajem długoterminowy, Fiat, Mazda czy nowe BMW mogą znaleźć miejsce na parkingu Twojej firmy. To dobra opcja dla biznesów i ludzi odpowiedzialnych. Jeśli chcesz mieć nowego włoskiego Fiata, sprawdź ofertę tutaj: https://carleasepolska.pl/wynajem-dlugoterminowy/12/fiat.

Stan samochodu jest sprawdzany podczas spotkania z klientem. W niektórych przypadkach wypożyczalnia może wysłać rzeczoznawcę w celu ponownego zbadania samochodu, aby zidentyfikować wszelkie problemy wykraczające poza normalne zużycie. Jeśli zgłaszasz stłuczki i usterki, nie ma powodu do obaw. Jednak nawet bezawaryjne użytkowanie samochodu może doprowadzić do jego deprecjacji.

Możliwości po wynajmie

Gdy wynajem długoterminowy auta dobiegnie końca, dostępne są trzy opcje. Po pierwsze, klient może po prostu zwrócić samochód i zakończyć wynajem. Po drugie, może zwrócić samochód i podpisać nową umowę na inny pojazd, czy to Mazda, Fiat czy Dacia.

Trzecią opcją jest wykupienie wynajmowanego samochodu, co można zrobić, informując wypożyczalnię o zainteresowaniu zakupem samochodu na jeden do dwóch miesięcy przed końcem najmu. Nie można jednak z góry określić dokładnej wartości samochodu. Możemy jednak ją oszacować — i podajemy orientacyjne ceny także m.in. tutaj: https://carleasepolska.pl/wynajem-dlugoterminowy/11/mazda.

W wypadku niektórych pojazdów wypożyczalnia może nie chcieć odsprzedać samochodu — może np. zawarła już umowę z komisem. Inaczej niż w wypadku leasingu, możesz po prostu nie mieć możliwości odkupienia. Z reguły jednak w Car Lease Polska możesz liczyć na bardzo korzystne warunki: https://carleasepolska.pl/wynajem-dlugoterminowy.

Dopiero po zakończeniu najmu, wypożyczalnia oceni wartość samochodu na podstawie liczby przejechanych kilometrów, stanu technicznego, zużycia i wszelkich wypadków, w których samochód mógł brać udział. Na tej podstawie oszacuje wartość rynkową i zaproponuje cenę odkupu.

Co ciekawe, ceny samochodów mogą się wahać. Jeśli ustaliłeś cenę wykupu z góry, w może być niższa od aktualnych cen rynkowych używanych aut tego typu. Dlatego wykup samochodu po wynajmie może być świetną okazją do zaoszczędzenia pieniędzy. Jeśli więc rozważasz zakup samochodu po wygaśnięciu umowy najmu, warto zajrzeć do swojej umowy najmu od Car Lease Polska i zbadać tę opcję.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy