Czy po stolicy warto przemieszczać się taksówką?

Czy po stolicy warto przemieszczać się taksówką?

Jazda taksówką po stolicy kojarzy się przede wszystkim z wysokimi kosztami – z tego względu wiele osób, które po raz pierwszy przyjeżdżają do Warszawy, stawiają przede wszystkim na komunikację miejską. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach warto skorzystać z usług taksówkarzy – wystarczy pamiętać o kilku rzeczach.

Autobusy i tramwaje: nie zawsze tam, gdzie potrzebujesz

Mimo tego, że Warszawa jest jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce, nadal nie wszędzie da się dotrzeć komunikacją miejską. Wprawdzie odległości od większości przystanków do miejsc docelowych nie są duże, czasami jednak dojazd w dane miejsce wymaga kilku przesiadek i szybkiego przemieszczania się między kolejnymi punktami. Co więcej – czasem wystarczy, że autobus utknie w korku, a pasażer jest pozbawiony możliwości szybkiej przesiadki i na kolejny transport może czekać do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut. Z tego względu czasami lepiej jednak skorzystać ze środka transportu, jakim jest taksówka Warszawa to na przykład rozległe miasto, w którym to właśnie taxi najszybciej dowiezie nas prosto na miejsce, a my nie będziemy musieli martwić się, że z przystanku do punktu docelowego zostało nam sporo drogi, a bardzo mało czasu.

Taksówka w Warszawie – dobre rozwiązanie na godziny szczytu

O ile tramwaj i metro to świetne środki transportu, jeśli podróżujemy w godzinach szczytu, o tyle autobus – już niekoniecznie. Mogłoby się wydawać, że w takim razie podróż taksówką również nie jest najlepszym rozwiązaniem; należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze – najlepiej zamówić taksówkę, jeśli dystans, jaki mamy pokonać, nie jest duży, ale potrzebujemy być szybko na miejscu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kierowca wybierze trasę, która pozwoli nam na ominięcie korków. Po drugie – jest ogromne prawdopodobieństwo, że taksówka przyjedzie znacznie szybciej niż autobus (który może utknąć gdzieś w korku). Czasami zatem warto przemyśleć, jaki środek komunikacji będzie najodpowiedniejszy – dużo zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy.  

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy