Jak się przygotować do awarii auta na drodze?

Jak się przygotować do awarii auta na drodze?

Awaria samochodu może przydarzyć się każdemu kierowcy, niezależnie od tego, czy porusza się starszym autem, czy też nowym pojazdem prosto z salonu. Problem w tym, że o ile nie chodzi o wymianę koła, to tak naprawdę niewiele jest rzeczy, które można samodzielnie naprawić podczas podróży. Na szczęście na takie sytuacje można się przygotować i dzięki temu w razie awarii uzyskać niezbędną pomoc.

  1. Co warto mieć ze sobą, jeżeli przydarzy się awaria samochodu?
  2. Co trzeba zrobić, jeżeli miała miejsce awaria auta na drodze?
  3. Czy można otrzymać auto zastępcze w związku z awarią auta?
  4. Najlepsze oferty ubezpieczeń od awarii pojazdu

Jeżeli więc chcesz wiedzieć, co należy zrobić w przypadku awarii i jak się do tego przygotować, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dzięki temu ewentualna awaria auta na drodze wcale nie będzie oznaczała końca podróży, a dodatkowo będzie można uniknąć ponoszenia kosztów związanych z naprawą.

Co warto mieć ze sobą, jeżeli przydarzy się awaria samochodu?

Chociaż takie wyposażenie jak koło zapasowe czy gaśnica wydają się oczywiste, to jednak wielu kierowców nawet nie sprawdza, czy w ich bagażniku znajdują się tego typu rzeczy. Warto więc zacząć od upewnienia się, czy koło zapasowe ma odpowiednie ciśnienie powietrza, a w bagażniku znajduje się trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa, podnośnik oraz podstawowy zestaw kluczy. Wspomniany zestaw można rozszerzyć o zestaw zapasowych żarówek samochodowych, szczególnie jeżeli jeździ się autem, w którym można je samodzielnie wymienić bez większego problemu.

Co trzeba zrobić, jeżeli miała miejsce awaria auta na drodze?

W przypadku awarii samochodu należy w pierwszej kolejności zjechać na pobocze i włączyć światła awaryjne. Od razu po wyjściu z auta warto założyć kamizelkę odblaskową i ustawić na ziemi trójkąt ostrzegawczy. Następnie warto spróbować samodzielnie zdiagnozować usterkę, bo może się okazać, że uda się ją wyeliminować bez konieczności korzystania z pomocy fachowców. Jeżeli problem będzie na tyle poważny, że jego usunięcie nie będzie możliwe, trzeba będzie skorzystać z ochrony, jaką daje dobre ubezpieczenie od awarii auta (https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/ubezpieczenie-awarii-samochodu)

Czy można otrzymać auto zastępcze w związku z awarią auta?

Ubezpieczenie od awarii samochodu daje kierowcy ogromny komfort, bo nie musi obawiać się wysokich kosztów naprawy. Niektóre oferty obejmują również dowiezienie paliwa, holowanie pojazdu lub nawet podstawienie auta zastępczego, z którego będzie można korzystać w czasie potrzebnym na naprawienie auta. Kluczowe znaczenie ma jednak to, aby ubezpieczenie samochodu zostało wykupione przed wyruszeniem w podróż. W przeciwnym razie trzeba będzie samemu zapłacić za pomoc drogową, a ceny holowania auta nie należą do najtańszych. Lepiej więc zawczasu wykupić holowanie auta i dzięki temu zaoszczędzić w przypadku problemów z pojazdem.

Najlepsze oferty ubezpieczeń od awarii pojazdu

Zarówno oferty ubezpieczeń od awarii, jak i wiele innych ubezpieczeń można znaleźć na stronie porownywarki-ubezpieczen.pl. Dzięki temu klient może nie tylko łatwo zapoznać się ze szczegółami każdej z ofert, ale też zyskać gwarancję wybrania najlepszej ceny. Niezależnie więc od tego, czy chcesz wykupić ubezpieczenie assistance, OC, czy też skorzystać z maksymalnej ochrony, tutaj na pewno znajdziesz dla siebie atrakcyjną ofertę od sprawdzonego ubezpieczyciela. Wybór rzetelnej firmy ubezpieczeniowej jest o tyle istotny, że dzięki temu nie będzie później problemów z wypłaceniem pieniędzy.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy