Jak sprowadzić samochód z Włoch? Czy warto?

Jak sprowadzić samochód z Włoch? Czy warto?

Ktoś polecił Ci sprowadzenie samochodu z Włoch? Nie wiesz, czy to dobry pomysł? A może nie wiesz, jak sprawdzić pojazd z Włoch? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, ponieważ nie dość, że pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, to jeszcze dostarczy przydatnych informacji o sprawdzaniu samochodów z Włoch.

Sprowadzenie samochodu z Włoch – czy to dobry pomysł?

Samochodu z Półwyspu Apenińskiego odznaczają się unikalnym wzornictwem, ale to nas akurat nie powinno dziwić, ponieważ włoscy producenci dokładają starań, aby ich pojazdy były w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Przekłada się to na nie tylko na niebanalny design, ale również na luksusowe wyposażenie.

Niektórzy nawet wskazują, że starsze modele także standardowo zaopatrzone są w klimatyzację, niektóre nawet w eleganckie fotele pokryte skórzaną tapicerką, co stanowi ciekawą alternatywę dla polskich pojazdów, czy tych sprowadzanych z innych krajów. Jednak to nie wszystko, ponieważ jak dowiemy się z https://autoumowa.pl/samochody-z-wloch-strony-jak-sprowadzic/, włoskie samochody mają także świetną zachowaną karoserię i zwykle nie zauważymy na niej żadnych śladów korozji.

Wynika to oczywiście w dużej mierze ze względu na panujące tam warunki pogodowe, które są o wiele korzystniejsze niż w Polsce. Włosi słyną też z tego, że przykładają ogromną wagę do regularnego serwisowania swoich pojazdów, co z pewnością pozwala uniknąć poważnych wad, czy usterek. Czy zatem warto zdecydować się na sprowadzenie samochodu z tego kraju? Pewnie, że tak! Trzeba tylko poświęcić na to odpowiednią ilość czasu i mieć na uwadze kilka aspektów....

Gdzie szukać aut we Włoszech?

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do tego, że zwykle rozglądamy się za pojazdami na giełdach samochodowych. Jednak we Włoszech nie funkcjonują tego typu miejsca, więc jeśli decydujemy się na zakup auta, to wyłącznie możemy to zrobić za pośrednictwem komisu lub bezpośrednio od właściciela. To jednak nie oznacza, że musimy osobiście lecieć do Włoszech i sprawdzać, kto ma na sprzedaż samochód. Jak wskazuje nam autoumowa.pl, są pewne portale sprzedażowe, które zapewniają nam dostęp do różnego typu ofert. Świetnym przykładem takiego portalu jest autoscout24.it. Strona internetowa dostępna jest w wielu wersjach językowych, w tym również w polskim.

Co więcej, na tym portalu sprzedażowym pojawiają się oferty nie tylko na auta osobowe, ale również na motocykle, pojazdy dostawcze, czy ciężarowe, więc każdy z nas może znaleźć tutaj coś dla siebie. Dużym ułatwieniem jest dostęp do opcji filtrowania, ponieważ wystarczy ustawić interesującą nas markę, model, cenę, czy datę pierwszej rejestracji, a czas szukania ograniczymy do minimum. Jednak na tym nie kończą się nasze możliwości, ponieważ do dyspozycji pozostaje też inny ciekawy portal. Mowa tutaj o automobile.it, czyli serwisie, na którym oferowane są jednakowo nowe, jak i używane samochody.

Ciekawostką może też fakt, że tutaj uda nam się też znaleźć samochód na wynajem, co może zainteresować tych, którzy planują pobyt we Włoszech i chcą ułatwić sobie podróżowanie. Niestety wadą tej strony jest to, że obsługiwany jest wyłącznie język włoski, co może stanowić barierę dla tych z nas, którzy go nie znają. Inną, również ciekawą witryną może okazać się subito.it, czyli strona do zamieszczania ogłoszeń motoryzacyjnych (nie tylko moto).

Pozwala nam na wyszukiwanie pojazdów za pomocą bardzo różnego kryterium, zaczynając od marki, po cenę, rocznik, czy na kolorze kończąc. Jednak warto mieć na uwadze, że tutaj również dostępna jest tylko włoska wersja językowa. Oczywiście opisane powyżej strony nie są jedynymi, na których możemy poszukać dla siebie pojazdu. Równie dobrze możemy skierować się na Facebook Marketplace, ebay.it, autouncle.it, czy na quattroruote.it.

Sprawdzanie samochodu z Włoch – na co zwrócić uwagę?

Wybierając dla siebie pojazd, powinniśmy kierować się nie tylko jego wizualnym wyglądem, ale również wziąć pod uwagę stan techniczny, przebieg, czy całą historię serwisową. Każda przeprowadzona weryfikacja stanu technicznego udokumentowana jest w dowodzie rejestracyjnym auta, więc warto sprawdzić ten dokument.

Dodatkowo, powinniśmy też zlecić przegląd techniczny w jednej z lokalnych stacji kontroli pojazdów lub poprosić o wsparcie rzeczoznawcę samochodowego. Samą historię włoskiego auta sprawdzimy na różnych stronach internetowych, w tym na przykład na https://historiapojazdu.gov.pl/ lub carfax.eu.

Sprowadzenie samochodu z Włoch – jak załatwić formalności?

Decydując się na sprowadzenie auta z Włoch trzeba też dopełnić pewne formalności. Do takich zalicza się przede wszystkim opłacenie akcyzy, czy wykonanie badań technicznych. Do samej rejestracji pojazdu w Polsce będziemy potrzebowali też odpowiednich dokumentów.

Mowa tutaj nie tylko o potwierdzeniu opłaty akcyzy oraz badania technicznego zrobionego w Polsce, ale również o przedłożeniu zaświadczenia o wniesieniu opłat rejestracyjnych, czy włoskiego dowodu rejestracyjnego. Musimy również zabrać ze sobą umowę kupna-sprzedaży lub fakturę za samochód. Rejestracja sprowadzonego samochodu odbywa się na dwóch etapach, co oznacza, że najpierw dochodzi do rejestracji czasowej na 30 dni, a później można przeprowadzić rejestrację właściwą.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy