Jak wypożyczyć samochód?

Jak wypożyczyć samochód?
Wynajem samochodu jest bardzo prostym zadaniem, jeśli korzystasz z usług renomowanej wypożyczalni. Wystarczy kilka kliknięć, aby już za kilka godzin móc cieszyć się dostępem do wybranego modelu. O czym warto wiedzieć, wypożyczając samochód?

Wynajem aut? Nic prostszego!

W obecnych czasach wynajem auta jest bardzo krótkim i sprawnym procesem. Odbywa się on za pośrednictwem strony internetowej wypożyczalni. To tam w prosty sposób znajdziesz interesujący Cię model samochodu, a warto zwrócić uwagę na fakt, że wybór jest naprawdę obszerny. Niezależnie od tego, jakie masz potrzeby, z pewnością znajdziesz samochód dostosowany do nich. Szukasz niewielkiego miejskiego auta, które zaparkujesz wszędzie? Z pewnością powinieneś przejrzeć samochody z segmentu A, takie jak Skoda Citigo czy Mitsubishi Spacestar. A może szukasz znacznie większego samochodu na dłuższe trasy? Segmenty C lub D stoją przed Tobą otworem. 

Musisz jednak pamiętać, że im lepsza klasa samochodu tym również cena wynajmu jest wyższa. Jest jednak kilka innych czynników, które wpływają na ostateczną cenę; wśród nich jest, chociażby długość okresu wypożyczenia. Oczywiście znacznie bardziej opłacalną opcją jest wypożyczenie długoterminowe, które trwa nawet kilka tygodni czy miesięcy. W ten sposób koszty są zredukowane do minimum, a Ty możesz cieszyć się praktycznie nowym samochodem za naprawdę niewielką kwotę za dobę (od kilkudziesięciu złotych). 

Dodatkowe opłaty związane z wynajmem? Zapomnij!

Wiele osób zastanawia się, czy opłata za wynajem to jedyny koszt, jaki należy ponieść, decydując się na wypożyczenie samochodu. Jeśli korzystasz z usług renomowanej firmy, jaką jest wypożyczalnia aut, warunki umowy są jasne: klient musi zapłacić jedynie z góry ustalone koszty związane właśnie z wynajmem. Oznacza to, że nie musi przejmować się takimi kwestiami, jak przegląd, naprawy czy inne opłaty związane z regularną eksploatacją pojazdu. Wszystko to spoczywa na barkach wypożyczalni. Klient musi zadbać jedynie o to, aby przy oddaniu samochodu wskaźnik paliwa znajdował się w tym samym miejscu, w którym był pierwszego dnia wynajmu. 

Koszty zaczynają się, w przypadku segmentu A od około 70 zł za dobę, natomiast w przypadku większych pojazdów o znacznie lepszych osiągać cena może osiągać nawet 300 zł. Mowa tutaj jednak o wynajmie krótkoterminowym, bo jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu na kilka miesięcy, to cena za dobę drastycznie spada.

Jakie dokumenty muszę mieć, aby wynająć samochód?

Jest kilka wymagań, które musisz spełnić, aby móc wynająć samochód. Przede wszystkim musisz mieć prawo jazdy co najmniej rok. Poza tym musisz mieć powyżej 21 lat, a także legitymować się paszportem lub dowodem osobistym. Bardzo często przy wynajmie poruszany jest temat ewentualnej kaucji, którą należy wpłacić, jednak musisz wiedzieć, że obecnie bardzo rzadko stosuje się to rozwiązanie.

Wypożyczalnia samochodów będzie wymagać kaucji zwrotnej za wynajem tylko w kilku przypadkach. Jeśli klient jest cudzoziemcem – nie ma polskiego obywatelstwa, to powinien uiścić opłatę w wysokości około 1500 zł. Kwota ta będzie rzecz jasna z powrotem w rękach klienta, kiedy tylko odda on samochód po zakończeniu okresu wypożyczenia. Kaucja będzie również prawdopodobnie konieczna, jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu klasy premium; jazda najnowszym BMW czy Mercedesem wymaga depozytu w wysokości około 3000 zł. 

Na jak długo mogę wynająć samochód?

Okres wynajmu jest w zasadzie wyłącznie Twoim wyborem. Profesjonalna wypożyczalnia aut oferuje możliwość wynajmu samochodu zarówno na dobę lub dwie, jak i na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Wynajem długoterminowy jest opcją, na którą decydują się szefowie dużych firm, którzy chcą rozbudować swoją flotę pojazdów służbowych możliwie najmniejszym wkładem finansowym. Osoby, które chcą zwiedzić miasto, decydują się na kilkudniowy wynajem samochodów. Wypożyczalnia aut jest pod tym względem bardzo elastyczna.

Jak zatem widać, wynajem samochodu jest bardzo prosty. Proces nie trwa długo, a wszystko można załatwić poprzez kilka kliknięć na stronie internetowej. Wiele osób decyduje się na wynajem, uważając tę opcję za znakomitą alternatywę dla kupna nowego samochodu. Kupując pojazd na własność, musimy liczyć się z dużym wydatkiem, a także niemałymi opłatami za ubezpieczenie, a także naprawy czy inne kwestie eksploatacyjne. Wypożyczalnie są więc znakomitą opcją dla wielu osób, które potrzebują pojazdu okazjonalnie, a także nie chcą inwestować w swój pojazd. 

Poznaj ofertę wynajmu samochodu w wypożyczalni CarFree.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy