Jak zabezpieczyć swój kabriolet przed jesiennymi ulewami?

Jak zabezpieczyć swój kabriolet przed jesiennymi ulewami?

Na dzień dzisiejszy chyba większość osób jest posiadaczem swojego własnego samochodu. Na pewno w znacznym stopniu ułatwia to życie. Obecnie do wyboru jest wiele modeli, a jednymi z ciekawszych są kabriolety, które wyglądają nieco inaczej niż klasyczne pojazdy.

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja dachu jest ważna?

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że o kabriolety trzeba dbać, a konkretniej chodzi o składany dach – jeśli zależy nam na tym, aby przez długi czas był w dobrej kondycji to warto do jego pielęgnacji stosować preparaty marki Koch. Trzeba przyznać, że okres jesienny praktycznie zawsze jest okresem specyficznym, ponieważ wtedy na zewnątrz jest sporo wilgoci i zanieczyszczeń. W przypadku, gdy w naszym pojeździe mamy dach typu soft top najlepiej jest go w odpowiedni sposób zakonserwować. Jednak nie robimy tego w okresie jesiennym tylko nieco wcześnie, aby środki te zaczęły działać. Niezwykle ważne jest to, aby taki dach był zabezpieczony przed nabieraniem wody. Dlaczego? Jeśli zdarzyłaby się sytuacja kiedy w strukturze dachu zbierze się zbyt dużo wilgoci czy wody to mogłaby ona zamarznąć, a to związane jest z brakiem możliwości jego otwarcia, a w skrajnych przypadkach nawet z naruszeniem konstrukcji. Najlepiej jest zastosować preparat, który stworzy na powierzchni dachu specjalną powłokę ochronną, dzięki czemu woda nie będzie wchłaniać się w materiał. Jeszcze przed nałożeniem specjalnego preparatu od firmy Koch musimy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu dachu ze wszystkich zanieczyszczeń.

O czym jeszcze pamiętać posiadając kabriolet?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest stan uszczelek dachu. Jeśli będzie zbierać się w nich zbyt długo woda to mogą się najzwyczajniej w świecie zniszczyć. W przypadku kabrioletu koszt zakupu nowych to nawet kilkaset złotych. Jak się okazuje można w łatwy sposób zapobiec takiej sytuacji, a wystarczy tylko kupić specjalny preparat od Koch i nasmarować nim uszczelki. Będą one nie tylko zabezpieczone przed przymarzaniem, ale również odzyskają sprężystość. Koszt zakupu nie jest zbyt wysoki, a sama aplikacja trwa kilka minut. Z kolei, jeśli chodzi o okres zimowy to trzeba pamiętać, aby regularnie usuwać śnieg z dachu, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzenia, a nawet zniszczenia całej konstrukcji. Jak zatem widać posiadając auto z otwieranym dachem trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy