Na wczasy z przyczepą kempingową

Na wczasy z przyczepą kempingową

Każdy, kto połknął bakcyla podczas pierwszej wyprawy z przyczepą kempingową, wie jak dużo radości, daje tego typu pasją. Podróżowanie z przenośnym domkiem na kołkach daje maksimum wolności, odciąża od wielu spraw, związanych z  m.in. poszukiwaniem dobrego lokum.

Na pewno nie dla każdego wymarzone wakacje kojarzą się ze słowem przyczepa kempingowa Hobby to jest dla tych, którzy, są cierpliwi, nie przerażają się ewentualnymi niewygodami i lubią wyzwania. Sytuacja jest znacznie bardziej komfortowa, kiedy ktoś może wydać większą ilość gotówki na przysposobienie swojego pojazdu na taką eskapadę. Im więcej potrzebnych rzeczy ułatwiających wypoczynek na polu kempingowym, typu – dobre kuchenki, lodówka, suszarka do prania, tym łatwiej znieść niewygody bycia w drodze. Chociaż dla wielu właśnie ten dyskomfort daje dużo radości. 

Planowanie – checklista

Jeśli wybierasz się  w drogę przyczepą kempingową, zrób porządną listę potrzebnych rzeczy. Muszą być to akcesoria tylko niezbędne, aby nie stały się niezbędnym balastem. Na pewno w Twoim ekwipunku powinny się znaleźć – kuchenka lub palnik turystyczny, zestaw sztućców, garnków i talerzy, mini lodówka, suszarka turystyczna, czajnik, przetwornica do prądu plus akumulator. Kolejne rzeczy, typu dodatki – zapałki, latarka, radio, antena przenośna, środki czystości są równie potrzebne na kempingu.  

Wybór miejsca

Jeśli chcesz miło spędzić czas, podróżując przyczepą kempingową,  raczej nie wyznaczaj obie ścisłych granic co do pobytu w poszczególnych miejscach. Często plany pokrzyżuje pogoda, awaria samochodu lub po prostu zdecydujesz się na dłuższy pobyt na jednym z kempingów. Elastyczność przyniesie na pewno więcej radości i wolności na takiej eskapadzie. Grafik warto mieć, ale nie określony co do dnia i godziny.  

Na biwaku

Po dojechaniu na miejsce pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu przyczepy. Najlepiej wsunąć pod koła kliny,  a później odpowiednio ją wypoziomować za pomocą podpór.  Następnie należy podpiąć urządzenia do prądu, zainstalować gaz i napełnić zbiornik z czystą wodą, jeśli są w nim braki.  Pamiętaj o zachowaniu czystości na kempingu, nawet z tego względu, że jesteś częścią większej rodziny kamperowiczów. 

W przenośną toaletę powinna być wyposażona każda przyczepa kempingowa Hobby, jakim jest caravaning, to nie tylko same przyjemności, ale też dbanie o porządek. W przyczepie kempingowej powinna znajdować się  toaleta przenośna, najlepiej wyposażona  w zbiornik  z wodą do spłukiwania. Do tego potrzebne są różne detergenty, które wlewa się, do zbiornika lub do dolnej  części toalety. Na każdym kempingu zazwyczaj są miejsca, gdzie można opróżnić pojemnik z nieczystościami. Tak samo nie wylewaj pozostałości z prania czy mycia pod  przyczepę, tylko w specjalne przeznaczone do tego celu miejsca.

Zalety podróżowania przyczepą 

To przede wszystkim niezależność i swoboda wyboru miejsca do spania. Możesz zwiedzać, co chcesz i kiedy chcesz, nawet tzw. miejsca off-track, których nie znajdziesz w żadnym przewodniku. Poznasz wielu ciekawych ludzi, z niektórymi nawiążesz stałe relacje. Zastanów się więc czy właśnie dla Ciebie najlepsze będą wakacje, podczas których Twoim domem stanie się przyczepa kempingowa Hobby jest piękne, ale nie dla każdego.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy