Podróżowanie kamperem

Podróżowanie kamperem

Wyjazd na wyczekiwane wakacje pożyczonym lub własnym kamperem jest niesamowitą przygodą. Jednak trzeba też zwrócić uwagę na drugą stronę takiej eskapady, a mianowicie planowanie logistyczne podróży i zakup odpowiednich akcesoriów dla kameprów. Wytrawni kamperzy wiedzą dobrze, o co chodzi, początkujący, nie do końca.

Jakie są niezbędne lub mocno przydatne akcesoria dla kamperów? Przede wszystkim te, które służą do wyposażenia  miejsca mieszkalnego. Jeśli pojazd jest Twój, wtedy masz większe możliwości urządzenia jego wnętrza wedle własnych preferencji. 

Meble kamperowe

Koniecznym wyposażeniem kampera są krzesełka – różnej wielkości, najlepiej składane i lekkie oraz stół aluminiowy, również składany.  Nie powinno też zabraknąć leżaka lub wygodnego fotela plażowego, półki różnego przeznaczenia, a szczególnie kuchennej, służącej do przygotowywania posiłków.  Mini meblem turystycznym może też być organizer na buty, dzięki któremu utrzymasz ład i czystość we wnętrzu kampera. Pomyśl też o przytwierdzanej do ściany kampera siatce na przechowywanie bagażu. Mogą tam się znaleźć drobiazgi, typu: gazety, zabawki dla dzieci czy  płaszcze przeciwdeszczowe itp.

Gotowanie

Naczynia, kubki, garnki to bardzo potrzebne akcesoria do kamperów: szczególnie te plastikowe, nadające się do jednego użytku. Pamiętaj o zabraniu kuchenki gazowej lub grilla gazowego, garnka do gotowania oraz zapasowej butli z gazem. Możesz  też wziąć  ze sobą suszarkę do naczyń, turystyczny elektryczny ekspres do kawy i czajnik elektryczny. Oczywiście turystyczna lodówka także jest niezbędna, szczególnie gdy wybierasz się w dalszą drogę i na dłużej. Jeśli chcesz się dobrze bawić i solidnie wypocząć, musisz dobrze i smacznie zjeść, dlatego ten aspekt powinien by dopięty na przysłowiowy ostatni guzik.

Czystość

Akcesoria do kamperów związane z utrzymaniem porządku w Twoim wędrownym mieszkaniu są bardzo potrzebne. Priorytetowo potrzebna jest przenośna toaleta plus tabletki sanitarne. Oprócz tego przenośny prysznic, suszarka do prania, wiaderko i turystyczny odkurzacz. Jeśli jesteś osobą bardzo pedantyczną, nawet poza domem, możesz zabrać ze sobą przenośną śmietniczkę ze zmiotką, turystyczne żelazko i suszarkę do włosów. Oprócz tego różne detergenty potrzebne do sprzątania, aby te kilka lub kilkanaście dni mieszkania w przyczepie kempingowej nie dobiegało zbytnio od warunków domowych. 

Media w drodze

Jeśli Ty i Twoja rodzina nie wyobrażacie sobie kilku dni bez multimedialnej rozrywki, koniecznie zabierzcie ze sobą zestaw, składający się z automatycznej anteny satelitarnej, konwertera, urządzeni do wyszukiwania sygnału i małego telewizora. Przyda się także radioodbiornik i przenośna antena. Nie są to jednak rzeczy niezbędne, aczkolwiek dla wielu mocno przydatne, pomagające walczyć z nudą w szare i deszczowe dni.

Warto też pomyśleć o takich akcesoriach do kampera jak klimatyzator z funkcją ogrzewania. Nie są to może akcesoria tanie, ale bardzo potrzebne – zarówno do chłodzenia podczas upałów, jak i grzania. Nawet latem noce bywają zimne, toteż takie urządzenie sprawdzi się jak najbardziej w Twoim kamperze.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy