Przyczepy kempingowe – moda na aktywne wakacje

Przyczepy kempingowe – moda na aktywne wakacje

Planujesz zakup przyczepy kempingowej lub masz ją od niedawna i cały czas zaopatrujesz się w kolejne części do niej? Przeczytaj ten krótki poradnik, w którym wymienione zostały najpowszechniejsze podzespoły i urządzenia kupowane jako części do przyczep kempingowych. 

Dostawki, wiaty

Wyjazd z  rodziną, a szczególnie z dzieckiem, wymaga przystosowania przyczepy do takiej eskapady – czyli musi koniecznie znaleźć się dla malucha i dla rodziców wygodne łóżko. Oczywiście potrzeba też więcej miejsca w środku, aby podróżowało się komfortowo i można było ustawić potrzebne przedmioty codziennego użytku. 

Ważny jest również przedsionek albo chociaż osłonka (daszek) tzw. blocker. Jest to idealne zabezpieczenie przed słońcem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Pod wiatą można też zrobić grilla i słodko poleniuchować. 

Zasłonki, rolety

Jeśli zależy Ci na intymności oraz estetycznym wnętrzu, załóż w oknach i drzwiach kabiny oraz przedsionka ładne zasłonki. Na podłodze warto położyć dywaniki, które ozdobią wnętrze i dodadzą mu domowego ciepła. Szczególnie gdy jedzie z Tobą dziecko, takie rozwiązanie jest konieczne. Uroku dodadzą też obrusiki czy serwety na szafkę kuchenną lub stolik. 

Systemy grzewcze, instalacje gazowe

Oprócz klimatyzatora, który może mieć funkcje grzania, trzeba pomyśleć o ogrzewaniu. Są to części do przyczep kempingowych, takie jak  kotły elektryczne lub gazowe.  Chyba nie chcesz marznąć, ale czuć się w swoim przenośnym lokum, jak w  domu. Komfortowo  i bezpiecznie.
  
Jeśli będziesz przygotowywać podczas drogi  posiłki (a zapewne tak), to musisz zaopatrzyć się w takie części do przyczep kempingowych jak regulatory ciśnienia gazu instalacje gazowe. Wiąże się to jednak z przewożeniem butli z gazem, a to  może budzić niepokój. Dlatego, jeśli chcesz czuć się w pełni bezpiecznie, zainstaluj w przyczepie kempingowej  czujnik gazu. Urządzenie to wykrywa ulatniający się gaz: ostrzega przed gazami: (LPG), tlenkiem węgla oraz gazami usypiającymi (narko-gazami).

Ogrzewane, zamknięte  wnętrze sprawia, że oddychasz suchym powietrzem. Zadbaj też o dobrą wentylację wnętrza Twojej przyczepy kempingowej, aby nie gromadziła się wilgoć na ścianach i był ciągły przepływ powietrza. 

Źródło prądu

Kolejne, bardzo ważne części do przyczep kempingowych to urządzenia do źródła prądu. Potrzebne są włączania  różnych urządzeń, aby mogło dojść do zmiany  prądu z akumulatora 12 V na prąd zmienny. Wszelkie lampki, maszynki do golenia, odbiorniki radiowe, koce podgrzewane mogą odgrywać swoją rolę tylko dzięki przetwornicy. Kolejną opcją są zamontowane na dachu panele słoneczne, ale nie każdego stać na takie innowacyjne źródło energii. 

Warto też po myśleć o zaopatrzeniu się w stopień  wejściowy antypoślizgowy. Będzie znacznie ułatwiać wejście do środka, szczególnie dzieciom. Pamiętaj, że ni liczy się ilość  rzeczy, ale tylko i wyłącznie bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy