Przyczepy kempingowe – sposób na wyjątkowe wakacje

Przyczepy kempingowe – sposób na wyjątkowe wakacje

Lato, wakacje i wypad całą rodziną w góry lub wspólne zwiedzanie Polski z przyjaciółmi. Perspektywa jak najlepsza, ale dla wielu osób robi się jeszcze bardziej atrakcyjna, kiedy do tego zestawu dołączą jeszcze jeden bardzo ważny element – przyczepę kempingową.

Od wielu lat taka forma podróżowania stała się modna i wygodna. Z przyczepy można zrobić mały funkcjonalny domek, ciesząc się urokami traperskiego życia. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad kupnem przyczepy i nie wiesz, w co masz zainwestować, musisz zagłębić się w tematyczną lekturę i przejrzeć strony dotyczące kampingu. 

Najważniejszy jest wybór odpowiedniej przyczepy. Inne gabaryty będzie miała przyczepa, którą pojedziesz w drogę całą rodziną, niż ta, z którą wybierasz się sam lub z druga osobą. Oczywiście ważna jest także waga przyczepy, która musi być dostosowana do ciężaru twojego auta, zgodna z jego homologacją. Trzeba też pamiętać o tym, że w razie ciągnięcia przyczepy kempingowej z hamulcem najazdowym (oddzielny od auta) to DCM pojazdu musi być większe o 33% od DCM przyczepy. Takie prawo obwiązuje w Polsce. 

Zadbaj też o formalności, o czym możesz zapomnieć w ferworze zakupu. Sprawdź całą dokumentację, jeśli przyczepa będzie sprowadzana z zagranicy. Jeśli nie będzie ona kompletna, możesz mieć kłopoty przy rejestrowaniu w Polsce pojazdu, a wiadomo, że nie jest nic to przyjemnego.

Jeśli kupujesz przyczepę kempingową używaną, koniecznie sprawdź stan podwozia i nadwozia, aby wykluczyć rdzę oraz mechaniczne uszkodzenia, np. ślady po naprawie czy zarysowania. Bardzo ważny jest także stan uszczelnienia: dachy, drzwi, okien oraz łączeń, aby nie zmagać się później z wilgocią i przeciekającym poszyciem. Uszkodzona rama podwozia jest podatna na rdzewienie, tak samo podpory. Bardzo dobry powinien być także stan opon i dyszla, łączącego przyczepę z pojazdem (nasmarowany i płynnie łączący się z hakiem). Priorytetem są także hamulce i amortyzatory, nie mogą przeciekać, ponieważ będzie to zagrażało bezpieczeństwu podróżujących.

Sprawdzania wymaga też wnętrze przyczepy – czy nie ma wilgoci, mocnego zabrudzenia i stęchlizny. Przyjrzyj się dobrze zawiasom i zamkom w drzwiach i oknach oraz sprawdź stan tapicerki. Zwróć też uwagę na podłogę, czy nie jest mocno zabrudzona i zawilgocona.

Skrupulatnej kontroli wymaga także łazienka – WC z prysznicem. Przede wszystkim kwestie wentylacji oraz tego, czy można łazienkę obsługiwać z zewnątrz. 
Przyczepy kempingowe, które stały dłuższy czas nieużywane, mogą wymagać często wielu kosztownych napraw. 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy