Wypożyczalnia samochodów: busy 9-osobowe nadal w modzie?

Wypożyczalnia samochodów: busy 9-osobowe nadal w modzie?

Świat skurczył się w minionym stuleciu. Jeszcze do niedawna wyjazdy w obrębie krajów Europy były przedsięwzięciem trudnym do zorganizowania, bardzo kosztownym i uciążliwym. Dziś jednak wycieczki, podróże i wyjazdy urlopowe w dowolne miejsce starego kontynentu są na wyciągnięcie ręki. Jeśli nie posiadacie własnych czterech kółek i interesuje was wyjazd w większej grupie – dobrą opcją jest wynajem busa 9-osobowego.

Wypożyczalnia samochodów osobowych i busów z reguły umożliwia najemcą wyjazdy zagraniczne – to efekt zwiększonego zainteresowania podróżowaniem i zwiedzaniem ciepłych, a nie tak bardzo odległych krajów, jak choćby Włochy lub kraje bałkańskie. Wynajem samochodów do przewozu grupy osób jest świetnym posunięciem, wygodnym, oszczędnym i zapewniającym mnóstwo radości ze wspólnego przemieszczania się.

Wypożyczalnia samochodów a busy 9-osobowe na krótkie wycieczki?

Z relacji kaliskiej wypożyczalni samochodów (https://www.carson.auto.pl/) dowiadujemy się, że sporą część wszystkich zapytań na wynajem busa dotyczy krótkich wycieczek krajowych i zagranicznych. To tak zwane city break lub wyjazdy na przedłużony weekend, choć zdarzają się też zapytania na wynajem aut podczas okoliczności typu wesela. Niejedna dobrze zorganizowana wypożyczalnia samochodów może umożliwić nam wynajem busa z kierowcą.

Dlaczego tego typu samochody do wypożyczenia mają wzięcie? Cóż, przemawia za tym kilka niepodważalnych zalet. Po pierwsze, w jednym, ergonomiczny, bezpiecznym i pojemnym pojeździe zbieramy 9-osobową grupę wraz z bagażami. Jest wygodnie, wszyscy w jednym miejscu, łatwo zarządzać takim zespołem. Po drugie, opcja taka jest też bardziej oszczędna – podróżując jednym pojazdem mniej płacimy za miejsca parkingowe, opłaty autostradowe itp. Zaletą może być fakt, że do prowadzenia wynajętego busa potrzebny jest naraz tylko jeden kierowca.

Załącznik:
art-2.jpg

Wypożyczalnia samochodów a busy 9-osobowe na dalsze podróże?

Kilkudniowe wycieczki krajowe, np. na Mazury lub w Bieszczady, to oczywiście popularna, ale zdecydowanie nie jedyna destynacja Polaków. Otwarte granice, swoboda przemieszczania się, coraz mniejsze bariery językowe i chęć poznania nowych miejsc spowodowały, że turystyka zagraniczna organizowana na własną rękę mocno się rozwinęła. Samodzielnie planowane podróże są tańsze i mają mnóstwo zalet. Jak słusznie zauważa serwis Carson.Auto.pl, stąd zapotrzebowanie na samochody na wynajem, czyli serwisowane, dobrze wyposażone i pakowne pojazdy, które dowiozą nas w ciekawe turystycznie miejsca (na co trudno liczyć podróżując samolotem, pociągiem lub autobusem).

Warto jednak wiedzieć, że wypożyczalnia samochodów musi znać naszą przewidywaną trasę – powinniśmy zgłosić w jakich krajach będzie czasowo znajdował się bus-osobowy. Wynajem wiąże się wszak z odpowiedzialnością, zwykle wyjazd za granicę to podwyższone ryzyko, a co za tym idzie trzeba zapłacić większe ubezpieczenie. Do niektórych krajów, takich jak choćby Mołdawia czy Ukraina, a czasem i popularna wśród Polaków Chorwacja, są krajami, gdzie nie wjedziemy wynajętym busem. Polecamy więc dobrze dopytać konsultanta oraz przestudiować umowę najmu, którą podsunie nam wypożyczalnia samochodów.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy