Zalety serwisowania auta w autoryzowanym punkcie

Zalety serwisowania auta w autoryzowanym punkcie

Za niektóre usługi jesteśmy skłonni zapłacić więcej. Gwarancja, że została wykonana przez profesjonalistów daje nam pewność, że była to usługa na najwyższym poziomie, daje pewność bezpieczeństwa i wreszcie daje możliwość reklamacji w razie jakiś komplikacji, które jak wiadomo lubią się przydarzać. Podobnie jest z korzystaniem usług autoryzowanych serwisów.

Serwisować w autoryzowanym czy w nieautoryzowanym punkcie?

To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli pojazdów. Dlaczego mają dylemat? Oto najczęściej wymieniane powody. Po pierwsze dlatego, że koszt usług w autoryzowanych serwisach jest większy, po drugie droższe są części zamienne, po trzecie autoryzowane serwisy nie są „za płotem”, po czwarte nie zawsze termin naprawy da się ustalić „na już”. Jest to jedna strona medalu, poznajmy drugą. Wyższy koszt usług wynika z tego, że wszelkie przeglądy, naprawy wykonywane są przez mechaników posiadających specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w naprawach i obsłudze konkretnych pojazdów (np. każdy autoryzowany serwis SsangYong Łódź każdorazowo po wprowadzeniu przez markę zmian i innowacji szkoli pracowników). Tu nie ma przypadku - pod maskę samochodu nie zagląda ktoś, kto będzie zgadywał co nie działa, lecz ktoś, kto ma wiedzę i odpowiednie narzędzia diagnostyczne. Koszt części zamiennych jest wyższy niż w punktach nieautoryzowanych, ponieważ są to części oryginalne, sprawdzone, objęte gwarancją. Taka jest cena spokoju i bezpieczeństwa. Czy warta zapłaty? Zawsze.

Inne zalety serwisowania w ASO

Serwisem z autoryzacja producenta nie zostaje każdy punkt. Tylko ten, który spełnia jego wymagania i ten, który da się zorganizować i wyposażyć w taki sposób, by świadczone usługi dało się przeprowadzać zgodnie z najwyższymi standardami jakości i zachowaniem obowiązujących procedur. Autoryzowane serwisy jako jedne z pierwszych otrzymują informacje o zmianach stosowanych produktów, zmianach zaleceń producenta w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa,  dostęp do aktualizacji oprogramowań. Wielu producentów daje gwarancję na pojazd właśnie pod warunkiem, że przez dany okres będą one serwisowane wyłącznie we wskazanych warsztatach.

Współczesne samochody naszpikowane elektroniką i systemami wspomagającymi kierowcę są bezpieczne i bezproblemowe dla właścicieli, gdy są właściwie użytkowane i serwisowane. Stojąc przed wyborem czy serwisować w autoryzowanym czy nieautoryzowanym serwisie, należy wziąć pod uwagę markę, wiek pojazdu, przeanalizować koszty, sprawdzić możliwość uzyskania gwarancji. Po uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie pytania, dylemat zostanie rozwiązany.

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy