5 propozycji na spokojne, rodzinne wakacje za granicą

5 propozycji na spokojne, rodzinne wakacje za granicą

Przyjemne temperatury bez upałów, wypoczynek ze szczyptą zwiedzania, brak tłumów turystów na lokalnych wycieczkach i przy basenie – tak powinny wyglądać spokojne wakacje za granicą. Gdzie zatem warto wyjechać, by mieć gwarancję wypoczynku bez stresu? Sprawdzone kierunki to np.: Turcja, Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Macedonia.

Wczasy dla wymagających

Nie każdy lubi podróżować za granicę w szczycie sezonu. Męczyć mogą wtedy nie tylko upały, ale też zgiełk i tłumy turystów odwiedzających atrakcje. Szukając spokoju, warto więc wybrać się na zorganizowane, rodzinne wakacje poza miesiącami, gdy hotele są najbardziej oblegane. Takie wyjazdy dla turystów 50+ i rodzin organizuje np. R.pl: https://r.pl/spokojne-wakacje. Jakie kierunki są, więc polecane na spokojne wakacje za granicą? Oto lista:

  1. Spokojne wakacje na Riwierze Tureckiej

Błogi relaks z prawdziwego zdarzenia czeka na podróżników w Turcji. Warto wybrać się np. do jednego z komfortowych hoteli w centrum Alanyi. Taka lokalizacja pozwala nie tylko na opalanie na przepięknej plaży Kleopatry, ale także daje dostęp do atrakcji i bogatej oferty życia nocnego kurortu. Spacerem z hotelu można, więc wybrać się restauracji, czy zaznać wieczornych rozrywek.

Wakacje w Turcji to także wiele możliwości zwiedzania. Warto wybrać się np. do słynnej Kapadocji, krainy podziemnych miast czy Pammukale, niezwykłego cudu przyrody wpisanego na listę UNESCO. Przyjemnych wrażeń dostarczy także rejs po Morzu Śródziemnym lub po Zielonym Kanionie, gdzie można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

  1. Hiszpania - idealna do wypoczynku i spokojnego zwiedzania

Wiele do zaoferowania ma także Hiszpania, która przyciąga szerokimi plażami, doskonale rozwiniętą bazą turystyczną i wieloma zabytkami. Spokojne wakacje można spędzić np. na Costa Brava i wybrać się na zwiedzanie do Barcelony. To tętniące życiem miasto zachwyca nie tylko swoim klimatem, ale także monumentalną architekturą. W zachwyt wprawią budowle słynnego Antonio Gaudiego czy wciąż niedokończona Sagrada Familia.

Z kolei, decydując się na wczasy na słonecznym wybrzeżu Hiszpanii, Costa del Sol, można wybrać się do Malagi. To drugie pod względem wielkości miasto Andaluzji, a także znany kurort, położony nad Morzem Śródziemnym. Malaga to także bogata historia, która sięga VIII w p.n.e., wspaniałe zabytki np. zamek Gibralfaro, starówka czy atrakcje, takie jak: muzeum Pabla Picassa.

  1. Klimatyczne greckie wyspy

Na rodzinne, spokojne wakacje można także wyjechać na jedną z greckich wysp. Wiele atrakcji oferuje Kreta, największa spośród greckiego archipelagu. Kreta to nie tylko piękne plaże, parki wodne i bogate życie nocne, ale także zabytki będące świadectwem antycznej przeszłości kraju. Warto wybrać się np. do urokliwego miasta Chania. To piękne miejsce zachwyca Portem Weneckim z XIV w, wąskimi uliczkami, klimatycznymi kamienicami i kolorowymi budynkami.

Jeszcze inne atrakcje oferuje zielona wyspa Kos. Z powodzeniem można objechać i zobaczyć ją w ciągu jednego dnia. Warto przespacerować się po stolicy wyspy, zobaczyć rynek główny i platan Hipokratesa, a także odwiedzić najważniejszy zabytek Kos – świątynię boga Asklepiosa. Niepowtarzalny urok mają także greckie wioski, które są niekiedy malowniczo położone na wzgórzach, skąd można podziwiać piękne widoki na turkusowe morze i panoramę wyspy. Chcąc jeszcze lepiej poznać Grecję, warto wybrać opcje wycieczek objazdowych.

  1. Chorwacja i zwiedzanie Dubrovnika

Każdy, kto lubi zwiedzanie malowniczych krain, powinien także wybrać się na wycieczkę objazdową po Dubrovniku. Podczas takich wakacji można poznać perły Adriatyku i najpiękniejsze rejony wybrzeża Czarnogóry. Mowa o pięknych i zabytkowych miastach, takich jak Kotor, a także nowoczesna Budva. Z kolei, Chorwacja przyciąga m.in. do Mostaru, historycznego miasta z czasów Imperium Osmańskiego czy do góry objawień – Medjugorje. Podczas takiego wyjazdu nie brakuje także okazji do odpoczynku i błogiego relaksu nad Adriatykiem.

  1. Spokojne wakacje na Bałkanach: Albania i Macedonia

Na wycieczkę objazdową można wybrać się także na Bałkany i poznać bliżej Albanię i Macedonię. To kierunki dla osób, które lubią spokojne wakacje i zwiedzanie poza utartymi szlakami. Trasa wycieczki wiedzie m.in.: przez Jezioro Ochrydzkie, nazywane macedońskim morzem, Tiranę, albańską metropolię, a także Kruje, albański Kraków i najpiękniejsze starożytne miasteczka z zabytkami, wpisanymi na listę UNESCO. Podczas wyjazdu nie brakuje także degustacji lokalnych specjałów: win i serów.

Więcej informacji o ofertach spokojnych rodzinnych wakacji za granicą można znaleźć na stronie R.pl.

 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy