5 toksycznych typów graczy

5 toksycznych typów graczy

W grach można poznać nowych znajomych, przyjaciół, a czasami nawet miłość swojego życia. Nie da się jednak zapomnieć, że obok setki wspaniałych ludzi trafia się czasem jedna osoba, która obrzydza granie wszystkim na kilka miesięcy. Toksyczni gracze nie są jednak jednakowi. Można wśród nich wyróżnić kilka typów, zależnie do ich sposobu reagowania na złość i taktyk męczenia swoimi pretensjami innych graczy.

1. Gracz, który gra na swoim drugim koncie

Kiedy dochodzi do sprzeczki między graczami, często okazuje się, że najbardziej toksyczna osoba jest najlepsza ze wszystkich, a dowodem na to jest jej drugie konto z najwyższą albo jedną z wyższych rang.

Krzyczenie na innych, że w rzeczywistości jest się znacznie lepszym graczem, niż im się wydaje, ma nie tylko ich zdyskredytować, bo są niżej, ale także udowodnić im, że w ogólnie nie znają się na grze. To oczywiście bardzo często kłamstwo, ale brzmi dobrze, zwłaszcza kiedy kilka osób tłumaczy, że dana osoba nie tylko nie wnosi niczego do drużyny, ale do tego to ona jest powodem jej porażki.

Sprawdź więcej artykułów o grach i zestawienie najlepsze gry na ps3.

2. Gracz, który nigdy nie jest winny

Co jakiś czas każdy gracz natknie się na osobę, która obwinia wszystkich wokół, wyzywając ich i denerwując się jeszcze bardziej, kiedy ktoś będzie się upierał, że idzie mu całkiem nieźle. Szczególnie źle działa na nich zauważenie, czasami słuszne, że to oni są źródłem problemu i przez ich nieostrożne ruchy drużyna zaczyna przegrywać. Wtedy potrafią nie tylko wpaść w prawdziwy szał, ale jeszcze za wszelką cenę udowadniać każdemu, że nie zna się na tej grze. Czasami ten typ ma drugie konto z lepszą rangą, ale przeważnie jest to tylko krzykacz, który nie może zrozumieć, czemu cały czas dostaje beznadziejny zespół.

3. Gracz, który jest najważniejszy

Wielu toksycznych graczy robi się wściekłych, kiedy uświadamiają sobie, że drużyna nie gra pod nich. Nie podoba im się, że ktoś zmarnował swoją specjalną umiejętność, zamiast połączyć ją z ich, są niezadowoleni, kiedy ktoś ich nie uleczy albo gra w inny sposób, niż im odpowiada. Taki typ gracza obwinia każdego, kto akurat nie dostosował się do jego planu, oczywiście rzadko kiedy w jakikolwiek sposób zakomunikowanego. Większość tego typu graczy stara się zmusić drużynę do podporządkowania się, a kiedy im to nie wychodzi, specjalnie zaczynają psuć grę i podstawiać się przeciwnikom do zabicia.

4. Gracz, który jest wściekły po poprzedniej grze

Toksyczni gracze mogą zacząć grać z negatywnym nastawieniem, na przykład kiedy ich poprzednia gra była przegrana albo nie poradzili sobie z kłótni z osobami z drużyny. Wtedy pierwsza śmierć jest przez nich traktowana jako wyznacznik jakości całej gry, zaczynają się krzyki i bezsensowne obwinianie. Ale plusem takich graczy jest to, że bardzo łatwo jest ich uspokoić, na przykład poprzez namawianie ich do wspólnego grania i polepszenia jakości gry. Jedna wygrana albo chociaż gra w dobrym towarzystwie jest w stanie nastroić ich pozytywnie albo chociaż przekonać do wzięcia sobie krótkiej przerwy na otrzeźwienie.

5. Gracz, który wychodzi z czatu głosowego

Typowym toksycznym graczem jest osoba, która zaczyna kłótnię na czacie głosowym, a kiedy czuje, że zaczyna ją przegrywać, przechodzi na zwykły. Często dzieje się tak, kiedy w obronie osoby atakowanej stają inni członkowie drużyny i nie boją się zabrać głosu w sprawie. Kiedy toksyczny gracz sam staje się atakowany, wychodzi z czatu i zaczyna udawać ofiarę zaistniałej sytuacji albo kontynuuje wątek za pomocą wiadomości pisanych, gdzie nikt nie może go zakrzyczeć ani mu przerwać. Doskonałym sposobem na radzenie sobie z taką osobą jest po prostu zablokowanie jej i wyciszenie w każdym możliwym miejscu.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy