Biostymulatory w uprawie roślin. Dlaczego są takie ważne?

Biostymulatory w uprawie roślin. Dlaczego są takie ważne?

To zupełnie naturalne, że każdemu rolnikowi zależy na jak najwyższych plonach doskonałej jakości. O wielkości zbiorów decyduje tak naprawdę bardzo wiele czynników. Najbardziej losowym z nich jest pogoda — nie mamy wpływu na to, czy spadnie deszcz, czy zaświeci słońce. Rośliny można jednak wspomóc w inny sposób, na przykład odpowiednio je nawożąc obornikiem, czy stosując właśnie biostymulatory, wpływające bezpośrednio na ich cykl metaboliczny. Rola, jaką pełnią biostymulatory w uprawie roślin jest bardzo nieoceniona.

Biostymulatory — co to takiego?

Biostymulatory (lub inaczej regulatory rozwoju roślin) to specjalne produkty, które mają wspomóc szybki i sprawny wzrost upraw. Ich stosowanie przyspiesza rozwój wszystkich tkanek. Korzenie i liście rosną silniejsze, a także wcześniej pojawia się kwitnienie i zwiększa  plonowanie. Biostymulator wpływa również na to, że rośliny sprawniej przyswajają składniki mineralne, pochodzące na przykład z nawozów, takich jak gnojowica. Dodatkowym efektem jest możliwość poczynienia sporych oszczędności na zużyciu wody w gospodarstwie (nawet do 20%), a rośliny są lepiej chronione przed stresem wodnym.

Co mogą zawierać biostymulatory w swoim składzie?

Regulatory rozwoju roślin mogą zawierać na przykład wyciąg z drewna. W przeciwieństwie do chemicznych ośrodków ochrony roślin są one więc w pełni bezpieczne, a ich stosowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Kwasy, które znajdują się w ekstrakcie z lignocelulozowych związków drewna są optymalnie przyswajane przez rośliny. Ogromną zaletą żywności, która jest produkowana w ten sposób jest brak sztucznych związków chemicznych, które mogłyby wpłynąć na jej jakość. Końcowi konsumenci Twoich produktów będą więc zadowoleni i chętnie kupią je znowu, co pozytywnie wpłynie na zyski z upraw.

Co bardzo istotne, biostymulatory do roślin dobrze się sprawdzają w kombinacji z większością stosowanych w rolnictwie nawozów i pestycydów. Jeśli użyje się ich razem, dochodzi do kumulacji efektów działania, jakie wywierają na rośliny. Ze względu na to, że  pochodzenie biostymulatorów jest naturalne, tworzenie się osadu nie jest niczym nadzwyczajnym i nie wpływa na jakość oraz efekty działania preparatów. Stosuje się je poprzez rozcieńczenie substancji w wodzie.

Gdzie kupić biostymulatory?

Aby zaopatrzyć się w najwyższej klasy biostymulatory, wejdź na stronę: https://farmino.pl/uprawy/biostymulatory/. Pod tym adresem znajdziesz doskonale skomponowane produkty pobudzające w sposób naturalny metabolizm roślin. Naszą misją jest wspieranie ekologicznego rolnictwa, które jest zdrowe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska.

Uprawy to nasza specjalność. W zakładce dotyczącej produkcji roślinnej (https://farmino.pl/uprawy/) znajdują się informacje na temat najnowszych ofert w zakresie jej zwiększania i poprawiania jakości plonów. Jeśli jesteś rolnikiem na pewno znajdziesz coś specjalnie dla siebie w bogatej ofercie produktów, jakie posiadamy na naszej stronie https://farmino.pl/.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy