Czy zdrada jest główną przyczyną rozpadu związków?

Czy zdrada jest główną przyczyną rozpadu związków?

Mało które pary przewidują, że ich małżeństwo się rozpadnie i zakończy się rozwodem. Dlatego dla większości małżeństw szokiem są sytuacje, które muszą zakończyć się rozwodem. Najczęstszymi przyczynami rozwodów są zdrady, niedopasowanie charakterów oraz przemoc w rodzinie.

Co powoduje, że dopuszczamy się zdrady?

Zdrada to jeden z najczęstszych powodów do rozwodu. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego dopuszczamy się zdrady. Powodów może być wiele, które wynikają z relacji małżonków. Czasem zdrada jest sygnałem, że małżeństwie pojawił się jakiś poważny problem. Może to być problem z porozumiewaniem się, niedopasowanie psychologiczne, czy seksualne małżonków. Często jest to efekt pojawienia się trzeciej osoby, która jest obiektem zainteresowania, fascynacji. Wtedy do zdrady dochodzi pod wpływem chwili. Niestety zdarza się to, ponieważ małżonek dopuszczający się zdrady nie potrafi kontrolować swoich emocji. Dopuszczanie się zdrady może wynikać z niezaspokojonych potrzeb lub deficytów związku. Zdrada jest odpowiedzią na jakąś przeszkodę, czy nieumiejętność poradzenia sobie z problemami w związku.

Czy zawsze zdrada kończy się rozwodem?

Zdrada nie zawsze kończy się rozwodem. Jest to sytuacja kryzysowa, która powinna być początkiem zmiany na lepsze. Czasem tą zmianą na lepsze jest właśnie rozwód. Jednak nie zawsze rozstanie jest spowodowanie jedynie zdradą. Zdrada to kropla w morzu problemów, z którymi borykało się małżeństwo. Rozwód to z pewnością jeden z najtrudniejszych momentów w życiu, który wiąże się z wielkimi emocjami, a także mnóstwem spraw do poukładania na nowo. Nie jest konieczne wynajęcie prawnika, aby przeprowadzić rozwód Łódź, czy Warszawa to miasta, gdzie można znaleźć prawnika bez problemu. Aby znaleźć informacje na temat procedur dotyczących rozwodu oraz znaleźć prawnika, najlepiej skorzystać z Internetu. Adwokat będzie szczególnie potrzebny, jeśli małżonkowie nie potrafią porozumieć się w kwestiach opieki nad dziećmi, podziału majątku, alimentów oraz orzekaniu o winie.


 

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy