Gdzie kupić wino lubuskie?

Gdzie kupić wino lubuskie?

Polska nie jest krajem kojarzonym z uprawą winorośli i produkcją win. Warunki klimatyczne i ukształtowanie terenu nie są sprzyjającymi czynnikami tego rodzaju działalności. Jest wyjątek od tej reguły. W województwie lubuskim w okolicach Zielonej Góry od lat prężnie rozwija się winiarstwo i powstają winnice. Sprawdź w naszym artykule, jakie wino produkują wybrane przez nas winnice i gdzie kupić wino lubuskie.

Winnica Cantina

W sklepie eszampan.pl znajdziesz unikatowe wina pochodzące z winnicy Cantina. To winnica należąca do Karoliny i Mariusza Pacholaków. Założyli ją w 2006 roku w miejscowości Mrozów. Z roku na rok powiększali swój areał i obecnie krzewy winorośli zajmują powierzchnię 3,3 hektara. Małżeństwo postawiło na uprawę kilku odmian winorośli, które dobrze czują się w tym regionie. Posiadają takie odmiany jak: Riesling, Pinot Gris, Dornfelder, Cabernet Savignon Blanc, Regenet i Rondo. 

Winnica jest także atrakcyjna pod względem turystycznym. Odwiedzajacy moga spróbować pysznego pstrąga wędzonego na pędach winorośli oraz chleba wypiekanego na miejscu. W sklepie alkohole online znajdziesz takie wina pochodzące z tej winnicy jak: Winnica Cantina Sauvignon Blanc 750ML, Winnica Cantina Frizzante Rose 750ML, Cantina Frizzante Sauvignon Blanc, Winnica Cantina Regent 750ML w przedziale cenowym 69 - 79 złotych.

Winnica Equus

Kolejnymi winami, które znajdziesz w sklepie eszampan.pl, są wina pochodzące z winnicy Equus. Podobnie jak winnica Cantina powstała w 2006 roku. Equus z łaciny oznacza Koń. Tą nazwą właściciele nawiązują do swojej drugiej pasji, którą są konie. Winnica składa się z kilku odrębnych parceli. W okolicach Zielonej Góry w Zaborze znajduje się jej główna część. Mniejsza winnica położona jest w Mierzęcinie i Kornacicach. Całość zajmuje powierzchnię 5,5 hektara. Winnica uprawia takie odmiany winorośli jak: Pinot Noir, Zweigelt, Riesling, Regent, Rondo, Solaris, Cabrnet Coris, Monarch i Johanniter. Właściciele winnicy są dumni, że ich wina są w pełni naturalne i brak w nich dodatków enologicznych. Produkcja wina odbywa się wyłącznie na bazie cukru znajdującego się w winogronach. Nie są one również poddawane procesowi odkwaszania. Wina biorą udział w wielu konkursach winiarskich na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Uzyskują liczne wyróżnienia. W 2016 roku wina zdobyły 11 medali międzynarodowych. 

Wino lubuskie eszampan to zestawienie wyjątkowych win, które możesz wygodnie zamówić w sklepie online. Znajdziesz tu między innymi: Winnica Equus Cabernetis, Gruner Veltiner, Magnesia, Passage i wiele innych ciekawych propozycji dla każdego miłośnika win z naszych rodzimych winnic.. Butelka każdego wina dostępna jest w cenie około 65 złotych.

Wymienione winnice to oczywiście niepełna oferta sklepu eszampan.pl. W swojej ofercie mają również wina lubuskie z takich winnic jak: Winnica Ingrid, Winnica Miłosz, Winnica Żelazny, Winnica Saganum, Winnica Hiki, Winnica Milsko, Winnica Aris i inne. Eszampan to również sklep z winem różowym (https://eszampan.pl/83-wino-rozowe), winem francuskim i włoskim, a także z innymi wysokiej klasy napojami alkoholowymi: brandy, rumem, whisky i wódką. Warto ich odwiedzić i skorzystać z niezwykle szerokiej oferty!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy