Idealna męska torba weekendowa? Poznaj opinię stylisty!

Idealna męska torba weekendowa? Poznaj opinię stylisty!

To wielka sztuka zachować jednocześnie wygodę, funkcjonalność i elegancki styl podczas podróży. Nowoczesny gentleman przyjmie jednak takie wyzwanie bez mrugnięcia okiem, przyda mu się w tym celu wszakże kilka przydatnych rzeczy. Jedną z nich będzie męska torba weekendowa – coś, co przypadnie do gustu amatorom krótkich wyjazdów. Jakie cechy powinna mieć stylowa torba męska na weekend? Pytamy stylistę z gentle-man.pl.

Torba męska weekendowa – jaki materiał?

Nie od dzisiaj wiadomo, że atrybutem gentlemana jest galanteria skórzana. Jej klasyczny, ponadczasowy charakter pozwala dopasować ją zarówno do eleganckich i szykownych, jak i do tych bardziej codziennych kreacji. Męska torba weekendowa dobrego gatunku wykonana jest najczęściej ze skóry naturalnej, np. ze skóry bydlęcej. Wyrób jest wówczas z jednej strony miły w dotyku, delikatny i ma oryginalną fakturę, a z drugiej jest wytrzymały, elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Jeśli więc zastanawiamy się, jaka męska torba weekendowa będzie połączeniem tych wszystkich zalet – odpowiemy zawsze: skórzana, np. Gentle-man.pl/75-torba-weekendowa-meska

Torby weekendowe męskie – rozmiar, kształt, design?

Z dostępnych w gentle-man.pl toreb, prawie wszystkie posiadają rozmiary dopasowane do globalnych standardów, odpowiadających bagażowi podręcznemu. Torba weekendowa męska musi mieścić się do luku bagażowego. Podczas zakupów łatwo zauważyć, że torby weekendowe skórzane i torby podróżne dla mężczyzn cechują się wydłużonym kształtem – dzięki temu są bardziej pakowne. Niektóre z nich mają kształt walcowaty, inne bardziej trapezowy, w każdym jednak przypadku muszą spełniać dwie funkcje: mieć standaryzowane rozmiary oraz muszą być odpowiednio pojemne.

Męska torba weekendowa przeznaczona jest do krótkich wyjazdów, również tych służbowych. Dlatego u wiodących w gentle-man.pl marek, jak Brodrene, Sempertus czy Baleine zauważymy specjalny design wnętrza. Jest ono podzielone na jedną dużą i kilka mniejszych komór – umożliwia to uporządkowanie bagażu osobno na odzież, kosmetyki, sprzęt elektroniczny, dokumenty itd. Cóż… gentlemani od zawsze cenili sobie ład, porządek i harmonię w swoim otoczeniu.

Dodatkami, które wyróżniają dobrze zaprojektowane torby weekendowe męskie są: solidna rączka oraz pasek, umożliwiający noszenie torby na ramieniu, a także metalowe okucie, które wzmacnia torbę i pozwala zawsze zachowywać jej oryginalny kształt oraz geometrię.

Fot. Męska torba weekendowa marki Brodrene

Torba weekendowa skórzana – jak dbać?

Kiedy już garderobę gentlemana zasili męska torba weekendowa, polecamy zadbać o jej impregnację. Skóra naturalna powinna być właściwie zabezpieczana, zwłaszcza, gdy na dworze panuje wilgoć. Natłuszczanie natomiast pozwoli zachować skórze naturalny wygląd, połysk, a także elastyczność – wydłuża to żywotność wyrobu i pozwala uniknąć pęknięć, przetarć itp.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy