Jak korzystać z bitomatów?

Jak korzystać z bitomatów?

Bitomaty zyskują coraz więcej zwolenników i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zainteresowanie kryptowalutami z roku na rok rośnie. W Łodzi w ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych tego typu urządzeń. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy, jak skorzystać z nowych bitomatów.

Dokładnie 107 bitomatów ATM Egera jest dostępnych na terenie Łodzi!

Historia bitomatów sięga roku 2013, kiedy to w Vancouver zostało postawione pierwsze tego typu urządzenie. Od tego czasu ilość urządzeń z roku na rok rosła. W Polsce pierwszy bitcoinomat stanął już w 2014 roku - we Wrocławiu. Obecnie Polska jest drugim krajem pod względem ilości bitomatów na świecie (zaraz po Stanach Zjednoczonych) i posiada ponad 3200 tego rodzaju urządzeń. W samej Łodzi można znaleźć ponad 100 bitomatów. Bitomat swoim wyglądem przypomina bankomat, różni się tylko tym, że obsługuje kryptowaluty. Najnowsze urządzenia coraz częściej są zintegrowane z typowym bankomatem co sprawia, że można w nim zrealizować zarówno tradycyjną transakcję jak i wymianę kryptowaluty na gotówkę. Obsługa urządzenia jest tak samo prosta jak obsługa bankomatu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na ekranie.

Firma ATM Egera udostępnia mapkę, na której można znaleźć wszystkie dostępne bitomaty w Łodzi co bardzo ułatwia ich znalezienie. Mapka dostępna jest na stronie ATM Egera Łódź.  

Jak skorzystać z bitomatu?

Cała transakcja nie zajmuje więcej niż 15 minut i jest wyjątkowo prosta. Pierwszym krokiem, który trzeba zrobić, by wymienić krytpowalutę na gotówkę jest wejście na stronę ATM Egera, gdzie znajduje się prosty formularz do wypełnienia. Wystarczy wpisać w nim podstawowe dane, podać ilość Bitcoin, które chcemy wymienić na gotówkę i numer telefonu, na który przyjdzie kod wymiany SkyCash. Kod jest ważny przez 72 godziny, co jest wygodną ilością czasu, żeby bez pośpiechu udać się do wybranego przez siebie bitomatu i dokonać wymiany. Sama wymiana przy bitomacie zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy postępować zgodnie z tym co napisane jest na ekranie urządzenia i po chwili cieszyć się gotówką. 

Podsumowując cały proces wymiany krytpowaluty na gotówkę przebiega sprawnie i bezproblemowo. Osoby, które chociaż raz korzystały z bitomatów uważają, że jest to bardzo dobry sposób na wymianę. Co ciekawe dokonując takiej wymiany do kwoty 4500 zł nie trzeba weryfikować tożsamości. Kolejnym atutem tego rozwiązania są niskie prowizje i możliwość wymiany kryptowaluty na gotówkę praktycznie o każdej porze dnia czy nocy.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy