Jak wybrać folię do sianokiszonki? Podpowiadamy!

Jak wybrać folię do sianokiszonki? Podpowiadamy!
Prowadzenie gospodarstwa rolniczego często wiąże się nie tylko z uprawą roli, lecz także z hodowlą zwierząt. Aby były zdrowe, a ich rozwój przebiegał prawidłowo, musisz zapewnić im dobrej jakości pożywienie. Nie musisz go kupować – możesz przygotować je zupełnie sam! Niezbędna będzie do tego folia do sianokiszonek. Czym tak właściwie jest i jak wybrać tę najlepszą? Odpowiedzi znajdziesz tuż poniżej.

Do czego służy folia do sianokiszonki i jak jej używać?

Odpowiednio dobrana folia do sianokiszonki jest niezwykle ważnym czynnikiem w całym procesie fermentacji paszy dla zwierząt hodowlanych. Jak zatem wygląda przygotowanie pożywienia z jej pomocą?

Bele sianokiszonek owijane są folią, która zapewnić ma odpowiednie warunki beztlenowe. Dzięki bakteriom kwasu mlekowego zachodzą procesy fermentacyjne, które są potrzebne do przetworzenia paszy. W ten sposób składniki odżywcze uzyskanych sianokiszonek stają się bardziej przyswajalne dla zwierząt. Z tego właśnie powodu wybór folii nie powinien być przypadkowy, lecz jak najlepiej przemyślany.

Jak wybrać najlepszą folię do sianokiszonek?

Folia do sianokiszonki to produkt, który znajdziesz w ofercie wielu sklepów z artykułami rolniczymi, ogrodniczymi oraz tymi związanymi z hodowlą zwierząt. Jak zatem spośród wielu propozycji wybrać produkt godny uwagi? Przede wszystkim powinno wyróżniać go kilka podstawowych cech. Powinien być trwały, solidny i odporny na rozerwanie oraz przebicie w trakcie owijania. Musi zapewnić szczelność kiszonce i uniemożliwić dostęp powietrza. Dobrej jakości folia to produkt, który jest odporny na różne czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy upał. Ważna jest także jej kleistość i elastyczność, które zapewnią dobre przyleganie do sianokiszonek.

Nie bez znaczenia jest także kolor zastosowanej folii. Możesz wybierać spośród białego, zielonego lub czarnego wariantu – a każdy z nich cechuje się innym zastosowaniem oraz specyficznymi parametrami.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy