Jakie oferty pracy można znaleźć przez agencję pracy tymczasowej?

Jakie oferty pracy można znaleźć przez agencję pracy tymczasowej?
Osoby, które poszukują pracy, mogą zwrócić się o pomoc do agencji pracy tymczasowej. To właśnie tam znajduje się sporo ciekawych ofert, które spełnią wymagania pracowników w różnym wieku i o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym.

Jakie oferty są dostępne w agencji pracy tymczasowej?

W agencjach pracy tymczasowej mamy zwykle szeroki wybór ofert pracy. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową wybranej agencji i przejrzeć różnorodne opcje. Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że w takich firmach dostępne są głównie oferty pracy fizycznej, a także sezonowej i dorywczej. Okazuje się jednak, że od pewnego czasu agencje pracy tymczasowej mają w swojej ofercie zarówno oferty dla pracowników fizycznych, jak i umysłowych, odpowiednie dla osób w różnym wieku. Bardzo często agencje pracy tymczasowej współpracują z dużymi korporacjami, w których występuje rotacja i konieczne jest częste poszukiwanie nowych pracowników. Czasami pojawiają się także wyjątkowe oferty, niedostępne na innych portalach. Kandydaci mogą znaleźć takie stanowiska pracy jak: przedstawiciel handlowy, operator maszyn lub wózków widłowych, pracownik biurowy, specjalista ds. IT, magazynier, księgowy czy monter. Oznacza to, że dostępne oferty pracy to nie tylko stanowiska szeregowe, lecz także specjalistyczne. Przykładowo, Amazon w Łodzi poszukuje pracowników właśnie przez agencję pracy tymczasowej i oferuje im 4-dniowy tydzień pracy, wysokie zarobki oraz interesujące benefity.

Zalety i wady pracy tymczasowej 

Praca tymczasowa jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, które ma wiele zalet. Sporą korzyścią jest to, że umowa o pracę tymczasową umożliwia stabilizację i bezpieczeństwo, ponieważ stanowi formę tradycyjnej umowy o pracę. Oznacza to, że pracownik otrzymuje płatny urlop, może iść na zwolnienie chorobowe, a także ma cały pakiet ubezpieczeń: emerytalne, społeczne, chorobowe i inne. Dodatkowo pracownik tymczasowy otrzymuje wiele różnorodnych benefitów, w tym prywatne ubezpieczenie zdrowotne, kartę sportową, dodatkowe zniżki do kawiarni, sklepów, restauracji, a czasami także inne benefity, np. tanie posiłki w miejscu pracy. Kolejną zaletą jest spora elastyczność, ponieważ okres wypowiedzenia jest zwykle dosyć krótki i wynosi 1 lub 2 tygodnie. Oznacza to, że pracownik szybko może zrezygnować z danego miejsca zatrudnienia i znaleźć nowe. Pracownicy w agencjach pracy tymczasowej mają więc wszystkie prawa wynikające z ustawowego kodeksu. Warto jednak zaznaczyć, że takie zatrudnienie ma pewne wady. Przede wszystkim liczba dni urlopu jest inna niż w przypadku tradycyjnej umowy o pracę, ponieważ urlop naliczany jest miesięcznie (2 dni co miesiąc), a nie na rok z góry. Właśnie dlatego na początku zatrudnienia często trudno wyjechać na wakacje. Kolejna wada to właśnie krótki okres wypowiedzenia, który sprawia, że pracownik szybko może stracić pracę. Warto jednak zaznaczyć, że umowa o pracę tymczasową jest atrakcyjna, a w agencjach można znaleźć sporo ciekawych ofert zatrudnienia. 

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy