Kurs rysunku dla hobbystów to hobby i czas uzywany

Kurs rysunku dla hobbystów to hobby i czas uzywany

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano, że do szkoły artystycznej mogą uczęszczać tylko uczniowie klas podstawowych i średnich. Dziś malowanie jest coraz częściej rozpoczynane przez tych, którzy już dawno porzucili szkołę, a nawet wiek studencki.

ZALECANA

Absolutnie wszystkim.

WYMAGANE JAKOŚCI

Chęć dostrzeżenia piękna wokół siebie i stworzenia go.

CZAS NAUKI RYSUNKU DLA HOBBYSTÓW

Jeśli nigdy nie trzymałeś pędzla w dłoniach, mniej lub bardziej akceptowalna praca najprawdopodobniej pojawi się za 6-8 miesięcy.

CO TO JEST MALOWANIE DLA HOBBYSTÓW

Zgodnie z nudną definicją z encyklopedii, malarstwo to forma sztuki, w której prace powstają przy użyciu farb nakładanych na podłoże. Ale dla nas pojęcie „malowania” jest raczej arbitralne, ponieważ jeśli do tej pory nie zajmowałeś się twórczością artystyczną, to w pracowni najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o „włożenie ręki” w rysunek prostym ołówkiem.

A potem możesz zatrzymać się na wykresie. Ale jest też sztuka dekoracyjna i użytkowa, a sam obraz może być akwarelą, temperą, olejem ... Musisz sam to wymyślić - i uwierz mi, to wszystko jest bardzo ekscytujące!

Z punktu widzenia wielu artystów jedną z najlepszych definicji malarstwa podała nam słynna syberyjska pustelniczka Agafya Lykova. Kiedy pewnego dnia wraz z różnymi zapasami przynieśli jej papier i farby, pomalowała trochę i powiedziała w zamyśleniu: „Wygląda na rozpieszczanie, ale w tym coś dobrego ...”

MAŁA HISTORIA

Pierwsi malarze pojawili się w społeczeństwie prymitywnym: na ścianach jaskiń nadal zachowały się wizerunki myśliwych i zwierząt, uderzające historyków sztuki z subtelną znajomością zwyczajów, mistrzowsko oddaną dynamiką. Malarstwo zawsze towarzyszyło człowiekowi: freski starożytnego Egiptu i starożytnej Grecji, średniowieczne ikony, obrazy renesansowych tytanów ...

KTO JEST PASUJĄCY TEN HOBBY

Już powiedziano, że malowanie to hobby dla każdego. Jeśli jesteś jeszcze młody - kto wie, może znajdziesz swoje powołanie. Jeśli jesteś osobą w „eleganckim wieku” i nie zamierzasz zmieniać zawodu, to rysunek i malowanie będą świetnym sposobem na rozładowanie stresu i relaks.

GDZIE ZACZĄĆ KURS RYSUNKU DLA DOROSLYCH

Najpierw znajdź warsztat, które będzie dla Ciebie wygodne. Na przykład kurs ryusnku dla hobbystów Artakademia w Krakowie zapewniają zarówno doskonałych nauczycieli, jak i przytulne, przyjazne otoczenie oraz wszystkie materiały do ​​malowania. Natychmiast odrzucaj oferty typu „nauczymy Cię malować w 5 godzin” i bądź podejrzliwy wobec tych szkół, w których twierdzą, że wszyscy ich absolwenci sprzedają swoje prace słynnym muzeom i kolekcjonerom.

Tak, poziom nauczania w wielu studiach dla dorosłych jest dość wysoki, ale wciąż coś zależy od naturalnych skłonności. Porozmawiaj z nauczycielami, spójrz na pracę uczniów - zwykle są pokazywani z przyjemnością, ale jeśli nie, to jest to powód do myślenia. Spróbuj dowiedzieć się od tych, którzy studiowali w tym studiu, czy wszystko im odpowiadało.

Następnie zacznij od poziomu podstawowego. Dla tych, którzy nigdy nie rysowali, wiele pracowni oferuje szkolenie krok po kroku: kurs podstawowy (znajomość narzędzi, koncepcja koloru, techniki), rysunek ołówkiem, a następnie malowanie.

Gdzieś zajmują się tylko malarstwem olejnym, gdzieś po trochu każdego - akwarelą, olejem, temperą.

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ

• Czas wolny: nie spiesz się do sztalugi, rysunek wymaga zanurzenia.

• O sprawach niezbędnych do zajęć dowiesz się bezpośrednio w pracowni. Na przykład, jeśli zaczniesz od rysunków ołówkiem, będziesz potrzebować ołówków, papieru, gumki i ... ostrego noża: artyści uważają, że ołówek zaostrzony temperówką staje się „martwy”, ołówek traci cienkie płaszczyzny.

ILE TO KOSZTUJE

To zależy od tego, jakie cele sobie wyznaczysz i jaką szkołę wybierzesz. Jeśli zaczniesz od rysowania ołówkiem, po raz pierwszy wystarczy 5000 rubli, aby zapłacić za blok zajęć i kupić wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli przejdziesz na obraz olejny, kwota wzrośnie.

MIEJSCE NA ZAJĘCIA

Przede wszystkim studio. Mogą być zadania domowe. W większości przypadków studenci, zainspirowani pierwszymi sukcesami, z własnej inicjatywy zaczynają tworzyć w domu.

GDZIE ZNALEŹĆ PODOBNYCH MINISTÓW

Możesz odwiedzić szkołę artystyczną znajdującą się najbliżej twojego domu: czasami grupy dla dorosłych nawet otwarte pracownie, które wcześniej pracowały tylko z dziećmi. Można również skontaktować się z różnymi stowarzyszeniami twórczymi, oddziałami Związku Artystów Plastyków.

OGRANICZENIA DLIA KURSU RYSUNKU DOROSLYCH!

Praktycznie nie ma ograniczeń, z wyjątkiem alergii na składniki farby.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy