Najpopularniejsze słodycze lat 80. - czy pamiętasz ich wyjątkowy smak?

Najpopularniejsze słodycze lat 80. - czy pamiętasz ich wyjątkowy smak?
Nie od dziś wiadomo, że zapachy i smaki mają niesamowitą zdolność do przenoszenia nas w czasie. Szarlotka to dla wielu osób sentymentalny powrót do domu babci, a zapach smażonej ryby kojarzy się z wakacjami sprzed lat w jednym z nadmorskich kurortów. Czasem wystarczy także kęs ulubionej słodkości, aby na nowo poczuć klimat minionej epoki. Które ze słodyczy lat 80. wpisały się w naszą kulturę? Jakimi smakołykami zajadały się ówczesne dzieci? Sprawdzamy!

Niezapomniane słodycze lat 80.

Niezależnie od tego, ile masz lat, z całą pewnością pamiętasz smak swoich ulubionych słodyczy z dzieciństwa. Obecnie wybór słodkich przekąsek jest naprawdę duży, jednak wiele lat temu dostęp do nich był mocno ograniczony. Słodycze w czasach PRL-u były czymś wyjątkowym i trudno dostępnym. W związku z tym w wielu polskich domach pojawiały się wyłącznie od święta. Z tego właśnie powodu ich smak jest dla wielu osób, nawet po upływie tylu lat, czymś, czego nie sposób zapomnieć.

Najpopularniejsze słodycze z dawnych lat

Jednymi z najpopularniejszych przysmaków pochodzących z PRL-u były niewątpliwie owocowe drażetki, cukierki czy landrynki w różnych smakach. Wraz z upływem czasu w polskich domach zaczęły gościć słodkie przekąski w coraz nowszych formach i postaciach. Wśród nich nie mogło zabraknąć owocowych galaretek, orzeszków czy rodzynek w czekoladzie, a także pierwszych wafelków.

Słodycze lat 80. to dla wielu osób także niezapomniane oranżadki w proszku. Trudno znaleźć osobę, która choć raz sporządziła ją zgodnie z zaleceniami – najlepiej smakowała prosto z torebki. Dziś także je znajdziesz w sklepach – najczęściej w postaci słomek ze słodką zawartością.

Smaki PRL-u to również sezamki, chałwy, a także niezastąpione krówki, które zachwycały nie tylko swoim smakiem, lecz także formą. Nieliczni mieli okazję także spróbować wyjątkowych czekoladek z pudełka, czyli bombonierek – które obecnie są powszechnie dostępne w niemal każdym sklepie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy