Obroża dla psa – jak wybrać najlepszy model dla swojego pupila?

Obroża dla psa – jak wybrać najlepszy model dla swojego pupila?
Obroża dla psa jest jednym z podstawowych akcesoriów, w które musisz się wyposażyć, jeśli jesteś właścicielem czworonoga. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy model dla swojego pupila? W naszym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu.

Rodzaje obroży dla psa

Obroże różnią się sposobem zapinania, materiałem, a także grubością i szerokością. Zazwyczaj dzieli się je na modele zapinane na klamrę lub zatrzask oraz zaciskowe. Ponadto na rynku dostępny jest duży wybór akcesoriów wykonanych z takich materiałów jak:

- skóra,

- materiał,

- metal,

- sznurek,

- taśma.

Na co zwrócić uwagę, wybierając obrożę dla psa?

Głównym kryterium, jakim powinieneś się kierować, są gabaryty i zachowanie Twojego pupila.

Obroża dla małego psa

W przypadku mniejszych psów w zupełności wystarczy cienka obroża wykonana z materiału. Jeśli jednak Twój pupil cierpi na problemy z kręgosłupem szyjnym lub ciągnie na smyczy, znacznie lepszym wyborem będzie szeroki model. Zapewni zwierzęciu wygodę i zagwarantuje, że nie zrobi sobie krzywdy, nawet jeśli gwałtownie szarpnie. W przypadku małych ras warto również przemyśleć szelki.

Obroża dla dużego psa

Jeśli Twój czworonożny przyjaciel jest duży, musisz brać pod uwagę to, że ma znacznie więcej siły. Źle dopasowana obroża mogłaby się zerwać przy niespodziewanym szarpnięciu, narażając na niebezpieczeństwo zarówno zwierzę, jak i Ciebie. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie obroża dla psa wykonana z trwałych materiałów takich jak naturalna skóra. Zwróć uwagę na to, czy jest zapinana na metalową klamrę – dzięki takiemu zabezpieczeniu będziesz mieć pewność, że nie spotka Cię niemiła przygoda podczas spaceru.

Charakter psa

W przypadku psów, które lubią chodzić przy nodze i trudno je rozproszyć, najlepszym wyborem będą klasyczne obroże wykonane ze skóry lub materiału. Jeśli jednak Twój pupil ciągnie na smyczy lub zachowuje się agresywnie na widok innych zwierząt, dobrym wyborem będzie obroża metalowa. Ten model wywoła dyskomfort podczas szarpnięcia. Dzięki temu łatwiej Ci będzie skontrolować zachowanie psa, a tym samym zapewnić jemu i sobie bezpieczeństwo podczas spacerów.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy