Rankingi kredytów gotówkowych - co warto o nich wiedzieć?

Rankingi kredytów gotówkowych - co warto o nich wiedzieć?

Praktycznie wszystkie banki komercyjne działające na terenie naszego kraju, oferują kredyty gotówkowe. Okazuje się również, że prawie co drugi Polak posiada tego rodzaju zobowiązanie finansowe. Nic więc dziwnego, że tak ogromna konkurencja, ale i popyt sprawia, że instytucje bankowe muszą walczyć o każdego klienta. Nie bez powodu potencjalni kredytobiorcy mogą liczyć na coraz tańsze kredyty i atrakcyjniejsze warunki zawierania umów na takie zobowiązanie. Jak jednak sprawdzić co najmniej kilka różnych propozycji? Czy każdy klient banku ma czas, by odwiedzać różne oddziały? Wcale nie trzeba tego robić, bo do porównania ofert kredytowych służy dzisiaj ranking kredytów gotówkowych, który najczęściej udostępniany jest w sieci. Dowiedz się o takim zestawieniu więcej i poznaj propozycje różnych banków w jednym miejscu.

Jak znaleźć dobry ranking kredytów gotówkowych?

W internecie znaleźć można niejeden ranking kredytów gotówkowych, ale niestety nie wszystkie tego typu porównywarki są obiektywne. Aby więc znaleźć rzetelne i aktualne źródło na temat ofert kredytów gotówkowych, warto w pierwszej kolejności wchodzić na oficjalne strony www banków. To tym instytucjom zależy najbardziej, by pozyskać klienta świadomego swoich potrzeb i podejmującego racjonalną decyzję. I chociaż każdy ranking kredytów gotówkowych zawiera też dane o ofertach konkurencji, to jednak banki decydują się na ich publikację. W najlepszej sytuacji są te instytucje, które proponują najdogodniejsze wsparcie finansowe.

Co więcej, dobre rankingi publikowane są również na niezależnych portalach o tematyce finansowej. Przeważnie można je znaleźć również na stronach doradców kredytowych. Pamiętajmy, by brać pod uwagę jedynie aktualne rankingi - warunki tych zobowiązań zmieniają się bardzo szybko, a ranking sprzed kilku miesięcy może okazać się całkowicie nieprzydatny.

Ranking kredytów gotówkowych - co zawierają zestawienia ofert?

Nie można mówić o jednym, najkorzystniejszym kredycie gotówkowym, bo każdy wykazujący potrzebę tego rodzaju finansowe wsparcia, ma inne potrzeby, oczekiwania i możliwości. Nie ma dwóch takich samych kredytów, a banki zawsze biorą pod uwagę indywidualne preferencje każdego klienta. To dlatego tak ważna jest weryfikacja ofert poprzez rankingi kredytów gotówkowych. W nich zawarte jest porównanie najistotniejszych czynników, które mogą określać takie zobowiązanie za korzystne.

Pod uwagę warto brać oprocentowanie, wysokość comiesięcznych rat, czas trwania umowy kredytowej, koszty około kredytowe czy wskaźnik RRSO, który wskazuje na całkowite koszty, jakie będzie musiał ponieść kredytobiorca w ramach podpisanej umowy. Rankingi wskazują także jakość obsługi klienta, uwzględniają bonusy, ale też ograniczenia, jakie każdy bank może nakładać na kredytobiorców w ramach indywidualnie prowadzonej polityki kredytowej.

Trzeba mieć też na uwadze, że wszystkie zestawienia ofert są jedynie poglądowe, a konkretną ofertę zobowiązania kredytowego klient może uzyskać jedynie w banku, po wstępnej weryfikacji jego zdolności kredytowej oraz poznaniu potrzeb finansowych.

Ranking kredytów gotówkowych - czy zawsze trzeba z niego korzystać?

Zaleca się, by każdy przyszły kredytobiorca jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, zweryfikował co najmniej kilka ofert różnych banków właśnie poprzez porównanie kryteriów w rankingu kredytów gotówkowych. Analiza takiego zestawienia nie trwa dłużej niż kilka minut, a daje całościowy pogląd na aktualną sytuację na rynku produktów instytucji bankowych.

Oczywiście ranking kredytów gotówkowych nie jest koniecznością, ale na pewno pomocą. Dokładnie takie samo porównanie może przedstawić, a do tego wytłumaczyć niezależny doradca kredytowy. Z takim specjalistą najlepiej umówić się na spotkanie.

Można również od razu złożyć wniosek o kredyt w wybranym banku - Polacy najczęściej kierują się do instytucji, w której posiadają już jakiś produkt. Najczęściej nie jest to dobre rozwiązanie, bo większość najlepszych ofert jest właśnie dla nowych klientów, a nie tych już zdobytych i lojalnych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy