Rys historyczny i program kanału telewizyjnego TV4

Rys historyczny i program kanału telewizyjnego TV4

Polski komercyjny kanał telewizyjny TV4 oferuje swoim widzom wysokiej jakości treści rozrywkowe i informacyjne – filmy, seriale, programy i audycje kulturalne, popularnonaukowe i sportowe. 

Telewizyjna Czwórka lub TV4 była początkowo pozycjonowana jako kanał czysto rozrywkowy, nadający wyłącznie filmy fabularne i seriale telewizyjne, ale z czasem do ramówki dodano programy dokumentalne. Początkowo TV4 pokazywała prawie te same programy co telewizja Polsat, ale obecnie ma wiele własnych produkcji.

Obecnie TV4 można oglądać online w wysokiej jakości na MEGOGO pod adresem https://megogo.net/pl/tv/channels/20856867-tv4-online.html w dogodnym dla siebie czasie.

Co nadaje kanał?

Kanał TV4 rozpoczął nadawanie 1 kwietnia 2000 roku. Powstał w wyniku połączenia Naszej TV i Polsatu 2 i był retransmitowany we współpracy z TV Odra do 2007 roku. Następnie program zaczął się zmieniać, kierując się do różnych kategorii widzów i rozszerzając zakres emitowanych programów, filmów i seriali.

W 2013 roku TV4 stał się kanałem całodobowym i rozpoczął nadawanie w formacie 16:9, rezygnując z formatu analogowego. Dziś właścicielem kanału jest Telewizja Polsat. 

Obecnie kanał emituje głównie programy rozrywkowe – muzyczne, humorystyczne, reality shows i inne, a także poświęca sporo uwagi filmom fabularnym, dokumentalnym i serialom. Większość produkcji powstaje na podstawie licencji zagranicznych, ale są też programy własnej produkcji. 

Nie sposób nie zauważyć, jak bardzo poszerzyła się oferta programowa kanału od momentu jego powstania. O ile wcześniej były to tylko filmy fabularne i seriale, dziś zostały one uzupełnione o:

  • seriale i filmy dokumentalne;

  • reality shows, programy muzyczne i  typu talk show oraz inne programy rozrywkowe; 

  • magazyny telewizyjne;

  • programy humorystyczne i kabarety; 

  • programy popularnonaukowe i informacyjne 

  • programy dotyczące podróży i turystyki.

Warto zauważyć, że są to bardzo szerokie ramy jak na komercyjny kanał telewizyjny. Ponadto TV4 transmituje mecze polskiej ligi siatkówki, więc do elementów programowych można zaliczyć także sport.

Popularny polski kanał telewizyjny TV4 można oglądać w wysokiej jakości za pośrednictwem platformy MEGOGO. Uzyskaj całodobowy dostęp do najwyżej ocenianych kanałów, a także ogromnej kolekcji filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych i seriali, aby cieszyć się wygodą oglądania i planować swój wolny czas. Możliwość oglądania ulubionych programów na kilku różnych urządzeniach z jednego konta będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich członków rodziny!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy