Za moment czerwcówka. Gdzie pojechać na długi weekend czerwcowy 2023?

Za moment czerwcówka. Gdzie pojechać na długi weekend czerwcowy 2023?
Długi urlop w czerwcu to doskonała okazja do tego, aby wypocząć. Pogoda zwykle sprzyja spacerom i dłuższym wyprawom, jeździe na rowerze czy zwiedzaniu. Warto jednak z wyprzedzeniem poszukać atrakcyjnych noclegów, aby zapewnić sobie i bliskim komfortowe warunki do wypoczynku.

Długi urlop w czerwcu to doskonała okazja do tego, aby wypocząć. Pogoda zwykle sprzyja spacerom i dłuższym wyprawom, jeździe na rowerze czy zwiedzaniu. Warto jednak z wyprzedzeniem poszukać atrakcyjnych noclegów, aby zapewnić sobie i bliskim komfortowe warunki do wypoczynku.

W tym roku wolny jest czwartek 8 czerwca, dlatego 9 czerwca wiele firma nie pracuje lub jest otwartych w ograniczonych godzinach. W takim przypadku łatwiej zdecydować się na krótki urlop, by naładować życiowe akumulatory.

Namawiamy Cię na wyjazd w góry. Nie w Tatry, ale w nieco mniej uczęszczane, chociaż równie malownicze.

  • Jesteś osobą aktywną? Na pewno nie wyobrażasz sobie leżenia na plaży czy w hamaku przez weekend lub tydzień. Dla osób, które wyjątkowo cenią spacery, jazdę na rowerze, a nawet wspinaczkę, góry będą doskonałym kierunkiem na weekendowy wyjazd w czerwcu. Przede wszystkim dają możliwość chodzenia po ciekawych szlakach turystycznych z różnymi poziomami trudności. Szlaki mają zróżnicowaną długość, dlatego wędrówkę można dopasować do indywidualnych możliwości wszystkich jej uczestników.
  • Trekking, wspinaczka górska i jazda na rowerze to kolejne zajęcia, którymi można cieszyć się podczas pobytu w górach.
  • Atutem gór będzie także świeże powietrze, zwłaszcza jeśli wybrany region jest położony z dala od dużych miast. Tutaj powietrze jest czystsze i korzystnie wpływa na zdrowie. Pobyt w górach często jest polecany osobom, które w mieście mają problemy z układem oddechowym.
  • Góry to oczywiście piękne krajobrazy, na które wpływ ma różnorodna przyroda. Osoby, które uwielbiają naturę, podczas wspinaczki górskiej czy trekkingu mogą doświadczać kontaktu nie tylko z roślinnością, której nie spotkają w innych regionach, ale także z dzikimi zwierzętami.

Czy tylko Tatry? Warto wybierać mniej oblegane kierunki

Choć Tatry są przepiękne, to jednak zastanów się nad wyborem innych rejonów górskich. Tatry są niestety bardzo zatłoczone. W sezonie turystycznym i podczas długich weekendów szlaki wypełniają się ludźmi, w karczmach robi się gwarno, a na uliczkach ciasno.

Jeśli potrzebujesz wyciszenia i swobody, na Tatry zdecyduj się w innym terminie.

Pamiętaj też, że większość szlaków turystycznych w Tatrach jest wymagająca fizycznie. Jeśli Ty lub ktoś Ci bliski dopiero zaczynacie przygodę z górami i nie możecie pochwalić się dobrą kondycją fizyczną, lepiej wybrać niższe góry.

Pozostaje jeszcze kwestia cen, które kształtuje popyt. Region Tatrzańskiego Parku Narodowego to wyższe ceny noclegów, wyżywienia i wszelkich usług turystycznych, jeśli porównamy je z innymi regionami w Polsce.

Oczywiście to nie oznacza, że nie warto jechać w Tatry. Są to piękne góry z niezapomnianymi widokami. Turyści cenią Tatry za ich wyjątkowość, ale warto zastanowić się nad innymi regionami górskimi. Przykładem mogą być Karkonosze — unikalne, gdy chodzi o krajobrazy i oferujące wiele ciekawych szlaków turystycznych.

Karkonosze dla Ciebie i rodziny

Długi czerwcowy weekend warto zagospodarować, wyjeżdżając właśnie w te góry. Powodów, by to zrobić, jest przynajmniej kilka.

  • Piękne krajobrazy, różnorodność przyrody, zróżnicowane szlaki, które
  • można
  • pokonać nawet z dziećmi — to może być doskonały początek wielkiej miłości do gór. Jeśli jedziesz pierwszy raz w góry albo zabierasz kogoś, kto w nich nigdy nie był, atutem na pewno będą krótkie i łatwe szlaki, idealne dla rodzin z dziećmi, ale także dla seniorów. Szlaki zapewniają piękne widoki, a nie wymagają specjalnych umiejętności ani dużej kondycji fizycznej.
  • W Karkonoszach znajduje się także wiele atrakcji turystycznych odpowiednich dla rodzin z dziećmi
  • Wodospady na Kamiennej i Szklarskiej Porębie, mini ZOO w Karpaczu czy Karkonoski Park Miniatur w Kowarach to tylko niektóre z nich.
  • Jest tutaj także czyste powietrze, a w czerwcu pogoda jest zwykle słoneczna, dlatego jak najwięcej czasu można, a nawet powinno się spędzić na łonie natury.

Skoro już wiesz, gdzie jechać na weekend czerwcowy 2023, zacznij szukać hotelu, w którym nie tylko komfortowo się wyśpisz, ale także spędzisz przyjemnie czas, regenerując ciało, relaksując umysł i korzystając z licznych atrakcji, które ma w swojej ofercie.

Sprawdź ofertę hotelu Lake Hill w Sosnówce

W Sosnówce, we wsi w powiecie karkonoskim, tuż nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się hotel w górach Lake Hill. Nowoczesny obiekt z licznymi atrakcjami SPA & Wellness zapewnia noclegi i wyżywienie nie tylko w weekend czerwcowy, ale również przez cały rok. Jednak z okazji „czerwcówki” przygotował atrakcyjne pakiety pobytowe dla rodzin z dziećmi.

W cenie pakietu na długi czerwcowy weekend w górach są noclegi w komfortowych pokojach z balkonem lub tarasem, śniadania i obiadokolacje w formie bufetu przygotowywane z regionalnych produktów, tematyczne obiadokolacje w wybrane dni, a także wieczory muzyczne w restauracji.

Jeśli planujesz weekend w górach lub możesz go przedłużyć do kilku dni, z pewnością oferta pobytu w hotelu w Karkonoszach spełni wszystkie oczekiwania Twoje, Twojej rodziny i przyjaciół, a aktywny wypoczynek połączysz z relaksem i odnową biologiczną.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy