Zmiana pracy - jak się do tego zabrać?

Zmiana pracy - jak się do tego zabrać?

Zmiany, zmiany... Czy jest lepszy czas na nowe rozdanie niż początek nowego roku? To także świetny moment, by odważyć się i zmienić pracę na bardziej satysfakcjonującą lub po prostu lepiej płatną. Tym bardziej, że dawno nie było tak wielu ofert zatrudnienia jak obecnie.

Wzrost rozpędzonej gospodarki i najniższe bezrobocie od czasów poprzedniego ustroju mogą tylko pomóc wszystkim, którzy chcieliby wspiąć się na kolejny szczebel zawodowych aspiracji. Mnogość ofert w portalach pośrednictwa i na serwisach ogłoszeniowych pozwala znaleźć coś właśnie dla siebie. Nawet w mniejszych miejscowościach odblokowują się sektory, w których znalezienie posady do tej pory graniczyło z cudem. Jeszcze ciekawiej robi się w większych miastach, gdzie pracodawcy wręcz rywalizują o pracowników, zwłaszcza jeśli wiąże się to z określoną specjalizacją.

Znajdź lepszą ofertę w swoim zawodzie

Jako specjalista z "twardymi" uprawnieniami lub umiejętnościami, powinieneś ustawić job alert w którymś z serwisów lub portali ogłoszeniowych. Przyda się, nawet gdy nie zdecydujesz się na zmianę miejsca pracy. To kwestia orientacji w warunkach na rynku zatrudnienia. Jeśli twój dotychczasowy szef jeszcze nie podwyższył ci pensji, może to zrobić gdy uświadomisz mu, czym kusi cię konkurencja. Zawsze też możesz liczyć na coś w zanadrzu, jeśli uznasz, że pracodawcy nie bardzo zależy na przedłużeniu relacji zawodowej. Oczywiście pod warunkiem, że jesteś sumiennym pracownikiem i wywiązujesz się ze swoich obowiązków - w nowym miejscu szybko poznają się na osobach, które nie gwarantują profesjonalizmu w najwyższym stopniu.

A może spróbować sił w innej branży? Czemu nie...

Nieco inaczej jest w przypadku osób, które chcą zmienić zajęcie np. na mniej stresujące lub czasochłonne, albo po prostu liczą na lepszą ofertę finansową. Najczęściej wiąże się to z miejscem zamieszkania (choć możesz rozważyć również opcję wyjazdu za granicę - tam też można znaleźć odpowiednią rekompensatą za czasową rozłąkę z rodziną). Wśród ofert pracy można znaleźć wiele nietypowych opcji - warto najpierw sprawdzić, czy nie są to próby naciągnięć lub oszustw. Tak czy inaczej, należy zacząć od wpisania w wyszukiwarkę najprostszej opcji z nazwą miasta, np. "praca Łódź" i po wytypowaniu najbardziej obiecujących ofert zrobić mały research informacji na stronie domowej, opinii wśród internautów, skali zainteresowania itp. Kiedy okaże się, że propozycja wygląda poważnie i możemy w ten sposób rozpocząć nowy etap w swojej historii zatrudnienia, nie ma się co zastanawiać - niskie bezrobocie i wzrost w gospodarce nie będą trwać wiecznie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy