Pływalnie, kąpieliska i baseny w Łodzi – przegląd miejsc wartych odwiedzenia

Fani wodnych atrakcji na pewno nie będą zawiedzeni – w Łodzi znajduje się wiele pływalni, basenów i kąpielisk, dzięki czemu zarówno amator cichych, małych obiektów, jak i fan pływalni z wieloma zjeżdżalniami znajdą coś dla siebie. Zapraszamy na przegląd najpopularniejszych miejsc wartych odwiedzenia.

Aquapark Fala

To zdecydowanie najpopularniejszy łódzki park wodny, który w dodatku świetnie sprawdzi się jako miejsce rozrywki całej rodziny. Zainteresowani znajdą tu niemal wszystko, o czym tylko zamarzą – ogromne zjeżdżalnie, kilka basenów, wodne place zabaw, mosty linowe, ale także sauny (parową i fińską). Latem otwarty jest również basen zewnętrzny wyposażony w dodatkowe atrakcje. Aquapark znajduje się w sąsiedztwie łódzkiego zoo; jest zlokalizowany przy alei Unii Lubelskiej. 

Aquapark Fala

Wodny Raj

To kolejna propozycja, tym razem polecana zwłaszcza mieszkańcom Teofilowa. To pływalnia należąca do MOSiR Łódź; oprócz basenu miłośnicy wodnych kąpieli mogą liczyć na dostęp do jacuzzi, a także na wstęp do sauny. W sezonie letnim możliwa jest gra w siatkówkę na plaży, natomiast w zimowym – jazda na łyżwach na sztucznym, przenośnym lodowisku. W Wodnym Raju można pływać przez cały rok – jedna pływalnia jest zadaszona, podczas gry druga, odkryta, jest dostępna tylko w sezonie letnim. 

Basen w hotelu Ambasador

Każdy z nas marzy czasem o prawdziwym luksusie. W telewizji i Internecie obserwujemy celebrytów, którzy kąpią się w pięknych, dużych basenach, znajdujących się we wnętrzach hoteli. Nie trzeba jednak jechać ani do USA, ani do żadnego innego kraju – aby móc zażyć kąpieli w takich warunkach, wystarczy odwiedzić hotel Ambasador w Łodzi. Co ciekawe, z basenu (a także jacuzzi, łaźni parowej i sauny suchej) mogą skorzystać również osoby, które nie są klientami hotelu. W sezonie letnim do dyspozycji gości hotelowych i wszystkich zainteresowanych oddawany jest także basen zewnętrzny. Hotel znajduje się na Chojnach, przy ul. Kosynierów Gdańskich. 

Basen w hotelu Andel's

Basen w hotelu Ambasador to nie jedyne miejsce w Łodzi, w którym można poczuć się jak gwiazda filmowa. Kolejnym jest bez wątpienia basen w Vienna House Andel’s Łódź. Do dyspozycji gości oddany jest ogromny, oszklony basen z widokiem na panoramę miasta. Dostępna jest również sauna, możliwe jest także skorzystanie z zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało czy z zabiegów oferowanych przez studio masażu. Podobnie jak w przypadku basenu w hotelu Ambasador, z basenu w Vienna House mogą korzystać także osoby spoza hotelu. Budynek znajduje się przy ulicy Ogrodowej. 

Basen w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej

To pierwszy w Łodzi 50-metrowy basen kryty, z którego skorzystać mogą nie tylko studenci, ale wszyscy odwiedzający. Składa się aż z 10 torów, a jego głębokość wynosi 2,5 metra. Do użytku pływaków został oddany także drugi basen: 25-metrowy o regulowanym dnie - może być ono ustawione na poziomie nawet do 5 metrów! Basen oferuje kursy pływania i nurkowania oraz zajęcia aquafitness.

Atrakcje turystyczne powiązane z artykułem:

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy