niedziela, 30 sierpnia 2026 Ogłoszenia Katalog firm PL / EN
Muzyka

Koncert w blasku tysiąca świec: Wielcy Nieobecni & Złoty Wiek Hollywood na Scenie Monopolis

ARTKOMBINAT Scena Monopolis , ul. Kopcińskiego 62a
Szczegóły
Termin:
sobota, 16 maja 2026
godz. 16:00
O wydarzeniu

To muzyczna podróż przez dziesięciolecia - od kultowych standardów Hollywood, przez ponadczasowe ballady gwiazd światowej estrady, aż po ikoniczne piosenki, które stały się częścią naszego życia. W blasku tysięcy świec usłyszycie utwory, które poruszały serca widzów na wielkim ekranie i w salach koncertowych na całym świecie. Usłyszymy między innymi:

elegancję i urok złotej ery Hollywood, nastrojowe interpretacje standardów Franka Sinatry i Marilyna Monroe, ponadczasowe ballady Whitney Houston, Mariah Carey, Arethy Franklin, potężne emocje Queen i Michaela Jacksona, intymne klasyki Johna Lennona, muzyczne świadectwa polskich mistrzów: Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy czy Stanisława Soyki.

Na scenie wystąpią dwie charyzmatyczne wokalistki o silnej osobowości artystycznej - Monika Wiśniowska-Basel, finalistka The Voice of Poland, której elegancja i filmowa wrażliwość w połączeniu z szlachetną barwą głosu dodaje interpretacjom wyjątkowej głębi, oraz Marzena Matyla, znana z programu Must Be The Music i licznych tras koncertowych w Europie, której potężna ekspresja i sceniczną pewność przekazu docenia publiczność.

Towarzyszyć im będzie Everlight Grand Band - zespół w rozbudowanym składzie: piano, perkusja, gitara oraz bogata sekcja smyczkowa — który podkreśli zarówno filmowy rozmach koncertu, jak i intymną wrażliwość utworów dedykowanych legendom, których już nie ma z nami.

Zapraszamy na wieczór filmu, legend i niezapomnianych historii zapisanych w dźwiękach.

Program:

  • Zacznij od Bacha – Zbigniew Wodecki
  • Tolerancja – Stanisław Soyka
  • Jej portret – Bogusław Mec
  • The Show Must Go On – Queen
  • Feeling Good – Nina Simone
  • Saving All My Love for You – Whitney Houston
  • Let It Be – John Lennon
  • Co jest grane – Andrzej Zaucha
  • I Knew You Were Waiting – Aretha Franklin & George Michael 
  • Kocham Cię, kochanie moje / Boskie Buenos – Maanam 
  • GoldenEye – Tina Turner
  • Careless Whisper – George Michael
  • Do grającej szafy grosik wrzuć – Maria Koterbska
  • Earth Song – Michael Jackson

i inne!
Czas trwania: około 90 minut!

Bilety dostępne pod linkiem:
https://everlightconcerts.pl/hollywood_16_05_26_lodz


Więcej informacji

Monopolis

Artkombinat Scena

Everlight Concerts

Lokalizacja
ARTKOMBINAT Scena Monopolis
ul. Kopcińskiego 62a
Nawiguj
0.0
0 ocen
Zaloguj się, by ocenić.
Komentarze (0)

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz.

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Zaloguj się