4 rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim zamówisz litery świetlne

4 rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim zamówisz litery świetlne

Chcesz zamówić litery świetlne, ale nie wiesz, od czego zacząć? W tym artykule zdradzamy, czym powinny charakteryzować się litery świetlne, tak aby sprawdzały się przez wiele lat i były ponadczasowe.

1. Typy świecenia w pełnym spektrum

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań dla świecenia liter. Te najpopularniejsze to: efekt halo, black&white, świecenie licem. Każdy typ pasuje do zupełnie innego typu liter, do innego rodzaju budynku, architektury i kreuje zupełnie odmienny efekt wizualny oraz końcowy. Dlatego też tak ważny jest odpowiedni dobór rodzaju świecenia do swoich liter świetlnych. Ogromnym błędem może zaś okazać się kierowanie wyłącznie własnymi upodobaniami czy wyborem konkurencji. 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak różne w tym przypadku jest spektrum światła, zajrzyj na stronę Graffico - znajdziesz tam sporą galerię realizacji prezentujące litery świetlne, zarówno tych wolnostojących, jak i ściennych.

Wbrew pozorom litery świetlne to nie tylko sezonowy gadżet

 

2. Sezonowość liter świetlnych – to nie problem, a okazja do wykorzystania

Utarło się, że litery świetlne to tylko sezonowy gadżet, zabawka, ozdobnik, element wystroju. Nie zaś reklama. A jest to reklama niezwykle skuteczna. W dodatku nie na jeden sezon nie na kilka, a na wszystkie. Trzeba tylko pomyśleć o tym wcześniej. Odpowiednio zaaranżować przestrzeń, w której będą się znajdować, lokalizację, w której zostaną umieszczone i przemyśleć sposób ich wykorzystania – tak, aby był jak najszerszy. Niech zimą będą przystrojone świątecznymi ozdobami, latem mają przypominać o nadchodzących wakacjach, a w marcu zapowiadać nadchodzącą wiosnę. 

Ciekawym rozwiązaniem jest wymienna jednej litery, która będzie bezpośrednio nawiązywać do konkretnej okazji, święta, pory roku i tym podobne. W tym przypadku należy jednak wcześniej przedyskutować taką ewentualną możliwość z producentem naszych liter świetlnych.

3. Kolory liter świetlnych mogą zawrócić w głowie!

Przy wyborze kolorów świecenia liter nie należy zamykać się tylko na jeden kolor. Sposobność manewrowania kolorami otwiera przed nami spektrum doznań i możliwych 

Doskonałym wyborem jest więc wykorzystanie technologii RGB, który pozwala uzyskać co najmniej kilka różnych barw. Zwykły biały może jest i neutralny, ponadczasowy, nikt nie podważa takiej opinii, natomiast kolor biały jest dość ograniczający. 

Przy użyciu rozwiązania RGB możesz świętować Dzień Ziemi, Walki z Rakiem Piersi, Boże Narodzenie i tak dalej odpowiednio dobierać kolor świecenia liter (kolejno: zielony, różowy, czerwony). Otwiera głowy i nowe możliwości, prawda?

Tak jak można starować kolorami, tak można sterować i emocjami czy wrażeniami, które odbiorcy będą odczuwać po styczności, odbiorze kolorowych liter świetlnych. 

4. Mocowanie liter świetlnych - czyli jak się trzymają?

Mocowanie mocowaniem, a co z demontażem? No właśnie. W chwili montowania należy pomyśleć też o demontażu, o tym, by pozostawić sobie taką możliwość, nie tylko w chwili ich całkowitej likwidacji, ale także do sporadycznych lub mniej sporadycznych a częstszych serwisów. Wykorzystanie takiej technologii, która będzie łatwa w obsłudze, nie tylko przez profesjonalistów czy osób, którzy wyprodukowali dane litery świetlne, a laików, czy nawet własnych pracowników. 

Pozostaje też najważniejsza kwestia niepodlegająca dyskusji: mocowanie liter wpływa bezpośrednio na ich ekspozycje. Może je uwypuklić, uwydatnić lub też „przygasić”. Może nadać im agresywnego charakteru, może także przy niewłaściwym dobraniu mocowania zniszczyć cały efekt wizualny marki bądź firmy lub go podkreślić w sytuacji, gdy jednak dobraliśmy sposób mocowania odpowiedzialnie i z głową. 

Wszystko zależy od nas. Dlatego tak kluczowa jest decyzja o mocowaniu liter świetnych, czy decydujemy się na stelaż, czy na podkonstrukcji. Warto podpytać producenta czy wykonawcę, który po wielu realizacjach zdobył potrzebne doświadczenie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy