Hala namiotowa magazynowa - zalety

Hala namiotowa magazynowa - zalety

Wiele firm wraz ze swoim wzrostem zastanawia się jak zwiększyć powierzchnie magazynową, do wyboru mają tutaj kilka rozwiązań i jednym z nich są hale namiotowe. Największa zaleta hal namiotowych magazynowych to korzystna cena - zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Równie istotny jest niski koszt inwestycji, ale też kwestie związane z łatwością montażu czy chociażby gwarancją użytkowania. Co jeszcze wpływa na atrakcyjność ich zakupu bądź najmu?

Różne możliwości wykorzystania hali

Hale namiotowe magazynowe znajdą swoje przeznaczenie tam, gdzie zalecane jest zadaszenie stałe bądź tymczasowe danego obiektu. Przykładem takim są wszelkiego rodzaju magazyny czy warsztaty. Hale te doskonale sprawdzają się również w użytkowaniu jako magazyny portowe, składy węgla, magazyny, garaże, hale produkcyjne czy hale do przechowywania zbiorów. Wszystko dzięki sprecyzowanym parametrom odnośnie użytkowania, dzięki którym zyskują szerokie możliwości zastosowania.

Technologia, wykończenie, konstrukcja

Na hale namiotowe magazynowe składają się zazwyczaj bardzo trwały materiał powierzchniowy z blachy trapezowej (ściany) i plandeka stanowiąca poszycie dachu. Obecne konstrukcje pozwalają na realizację nawet najbardziej wymagającej koncepcji, będąc przy tym w 100% dopasowanymi do otoczenia i klimatu. Współczesna technologia pozwala na produkcję wytrzymałych, wieloletnich konstrukcji. A to z kolei pozwala na dostosowanie do obciążeń spowodowanych wiatrem i śniegiem niemal tak samo dobrze, jak w przypadku tradycyjnych, stałych budowli.

 

Producenci hal namiotowych magazynowych nie mają problemu z zaspokojeniem różnorodnego popytu. Oferują modele w różnych wariantach wykończenia. Oczywiście wygląd zewnętrzny jest istotny, lecz w codziennym użytkowaniu zdecydowanie bardziej liczy się funkcjonalność. Między innymi z tego względu producenci dbają o to, by hale posiadały odpowiednie zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, skraplaniem ale też odpowiadały specyficznym potrzebom, jak np. wysokość składowania. 

Tanie w utrzymaniu

Hale namiotowe magazynowe są świetną alternatywą dla budynku stałego, nie tylko ze względu na uniwersalne możliwości zastosowania. W dodatku stosunkowo niedrogą w porównaniu do budowli wzniesionych na stałe. Zdecydowana większość budynków w naszym kraju powstaje ze ścian w technologii jedno lub dwuwarstwowej. A to niesie za sobą niemałe koszty i procedury biurokratyczne. Jak pokazuje zestawienie kosztów, szala w tym kontekście znacznie przechyla się w kierunku hal namiotowych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy