Jak wybrać i pielęgnować sztuczne rośliny do biura?

Jak wybrać i pielęgnować sztuczne rośliny do biura?

Sztuczne rośliny w pomieszczeniach biurowych mogą być znakomitą alternatywą dla żywych kwiatów. Mogą nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i być fantastycznym elementem aranżacyjnym. Jeżeli biuro posiada okno, warto rozważyć wybór sztucznych kwiatów do biura na parapet jako stylowej i eleganckiej dekoracji.

Zalety sztucznych roślin w biurze

Sztuczna roślinność nie zastąpi natury, jednak może przynosić wiele korzyści. Do niewątpliwych zalet sztucznych roślin w biurze można zaliczyć:

 • prostotę użytkowania, ponieważ nie wymagają podlewania i nie dotykają ich żadne choroby;
 • oszczędność czasu i pracy, gdyż nie trzeba ich przesadzać, a pielęgnacja sprowadza się do wycierania zakurzonych liści wilgotną ściereczką; 
 • eliminację problemu przycinania przekwitłych kwiatostanów, czy sprzątania uschniętych liści i płatków;
 • wygląd do złudzenia przypominający żywe kwiaty;
 • korzystny wpływ na estetykę biura;
 • trwałość.

Do plusów sztucznej roślinności w biurze można zaliczyć też fakt, że sztuczne kwiaty nie wydzielają zapachu ani nie produkują pyłku. Są w związku z tym idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Jakie wybrać kwiaty do biura na parapet?

W poszukiwaniu idealnej sztucznej ozdoby kwiatowej warto kierować się zasadą, w myśl której do biura powinno się wybierać dokładnie takie same sztuczne kwiaty doniczkowe, jak żywe. Powinno się uwzględnić wielkość, potrzebę nasłonecznienia oraz warunki do wzrostu.

W związku z tym kwiaty do biura na parapet powinny być wybierane spośród gatunków lubiących światło słoneczne i bezpośredni strumień powietrza. Mogą to być gatunki takie jak:

 • doniczkowe oleandry;
 • drzewka oliwne;
 • sansewieria;
 • kalanchoe;
 • kaktusy;
 • sukulenty;
 • sterlicja królewska.

Do uniwersalnych gatunków nadających się na kwiaty do biura na parapet można zaliczyć również storczyki. Warto zwrócić uwagę również na cyklameny, fiołki alpejskie, magnolię, anturium lub skrzydłokwiat.

Pielęgnacja sztucznych kwiatów do biura na parapet

Parapet okienny może być miejscem dość problematycznym. Intensywne promieniowanie słoneczne może powodować blaknięcie kolorów liści i kwiatów lub ich odbarwienie. W związku z tym warto pamiętać, aby sztuczne kwiaty do biura były wykonane z jak najwyższej jakości materiałów. Może to sprawić, że zachowają one estetyczny i świeży wygląd na dłużej. Ważne jest również, aby w miarę możliwości zabezpieczać kwiaty przed intensywnym światłem słonecznym. Można w porach największej ekspozycji na słońce opuścić rolety lub żaluzje, albo ustawić kwiaty w inne miejsce. Można również zastosować dostępne na rynku specjalne preparaty, którymi należy spryskać powierzchnię sztucznych kwiatów czy liści. Środek ten tworzy specjalną warstwę zabezpieczającą przed promieniowaniem słonecznym.

Które sztuczne rośliny są najlepsze do biura na parapet?

W poszukiwaniu najlepszych sztucznychkwiatów do biura na parapet warto zwracać uwagę, aby wybrany gatunek lubił światło słoneczne. Powinno się również brać pod uwagę jakość materiału, z którego wykonane są sztuczne kwiaty. Jego wysoka jakość może mieć znaczący wpływ na ich realistyczny i atrakcyjny wygląd oraz trwałość.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy