Jaki serwer dla serwisu internetowego?

Jaki serwer dla serwisu internetowego?
Serwis internetowy potrzebuje do działania serwera. Bez tego nie będzie dostępny dla użytkowników Internetu. Jakie rozwiązanie serwerowe jednak wybrać? Wszystko zależy od uruchamianego projektu internetowego. Własny serwis internetowy to marzenie wielu osób. Takie przedsięwzięcie może mieć różny cel. Dla jednych osób to będzie projekt komercyjny, którego celem będzie zarabianie, dla innych serwis będzie miał charakter hobbystyczny. Bez względu na to, jaki jest cel serwisu, nie jest trudno go uruchomić. Wystarczy pomysł, domena, oprogramowanie strony. Przede wszystkim potrzebny jest serwer i na tej ostatniej kwestii skupimy się w tym artykule.

Rozpoznaj potrzeby serwisu www

Bez wątpienia serwery to kluczowa kwestia w przypadku serwisów internetowych. Aby jednak wiedzieć, jakie rozwiązanie hostingowe będzie nam potrzebne, należy przeanalizować uruchamiany projekt. To kluczowe. Bez tego nie jest możliwe podjęcie właściwej decyzji. Wynika to z faktu, że każdy serwis ma inne wymagania. Przedsięwzięcie hobbystyczne jest najmniej problematyczne, nie jest tak często aktualizowane. Inaczej jest na przykład z portalem informacyjnym, gdzie materiały zamieszcza się wiele razy dziennie. Sklep internetowy również należy do wymagających przedsięwzięć, jeśli chodzi o kwestie techniczne.

Jaki serwer wybrać?

W kontekście tego, co napisaliśmy wyżej, warto zatem zapytać, jakie rozwiązanie hostingowe wybrać. Najprostsze i najmniejsze serwisy zadowolą się hostingiem współdzielonym. W tym przypadku wielu klientów korzysta wspólnie z zasobów jednego serwera. W przypadku mniej wymagających projektów i hostingu oferowanego przez renomowanego dostawcę nie powinno być jednak problemu. Bardziej wymagające portale lub sklepy internetowe powinny od razu postawić na serwer VPN, natomiast największe projekty najlepiej będą działały na serwerze dedykowanym.

Co jest ważne przy wyborze serwera?

Na koniec kilka słów o tym, co jest ważne przy wyborze serwera. O jednej kwestii już wspomnieliśmy, a więc o dopasowaniu serwera do potrzeb projektu. Parametry są oczywiście najważniejsze, ale warto także zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty. Przede wszystkim ważna jest jakość oferowanego hostingu. Lepiej postawić na ofertę znanego dostawcy, niż kierować się przede wszystkim najniższą ceną. To zwykle kończy się wieloma problemami technicznymi. Ważna jest również jakość obsługi i wsparcia technicznego.

Każdy serwis internetowy potrzebuje hostingu do działania. Nie warto lekceważyć tej kwestii i lepiej poświęcić trochę czasu na wybór serwera, niż decydować się na przypadkową ofertę. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz serwis będzie działał płynnie i bez częstych usterek technicznych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy