Kiedy rezerwować wakacje w Polsce

Kiedy rezerwować wakacje w Polsce

Improwizacja i spontaniczność są na ogół pozytywnymi wartościami, ale lepiej ich unikać podczas planowania urlopu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Zobacz, kiedy warto rezerwować wakacje w Polsce.
Zdarzyło ci się kiedyś organizować wakacje w ostatniej chwili? Choć Polska ma wiele atrakcji turystycznych, to często okazuje się, że brakuje wolnych miejsc w hotelach czy schroniskach, plaże i szlaki górskie są przeludnione, nawet domki letniskowe nad jeziorem wynajęte. Zobacz, jak uniknąć improwizowanego urlopu i sprawdź, kiedy warto rezerwować wakacje w Polsce.

Wakacje w Polsce ‒ first czy last minute?

Najbardziej korzystne oferty wakacji w Polsce są dostępne w dwóch wariantach: fisrt i last minute. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Kupno wycieczek czy rezerwacja miejsc noclegowych z dużym wyprzedzeniem pozwala na skorzystanie ze zdecydowanie większego wyboru. Jest to propozycja szczególnie korzystna dla rodzin, które urlop planują spędzić wspólnie z dziećmi. Znajdziesz wtedy z łatwością hotel z atrakcjami dla najmłodszych, położony blisko plaży etc. Ważne również, że rezerwując miejsce z dużym wyprzedzeniem, najczęściej można skorzystać z darmowej rezygnacji w razie nagłej zmiany planów.

Wakacje fisrt minute są zwykle dostępne w okresie od listopada do marca. Również domki letniskowe, na przykład nad jeziorem, warto rezerwować w tych miesiącach. Nie każdy jednak ma na tyle sprecyzowane plany, żeby już pod koniec roku decydować o przyszłorocznym urlopie. Problem również w tym, że za first minute trzeba zwykle zapłacić w momencie rezerwacji.

Dla prawdziwych łowców okazji, skłonnych do podejmowania spontanicznych decyzji jest z kolei opcja last minute. Warto mieć na uwadze, że biura podróży zwykle nadużywają tego terminu i wycieczkami "last minute" nazywają również te oferty, które dotyczą wyjazdu za miesiąc czy dwa. Prawdziwe wakacje z ostatniej chwili to jednak takie, które kupujemy na kilka, maksymalnie kilkanaście dni przed wyjazdem. Wtedy pojawiają się najbardziej atrakcyjne promocje. Trzeba być jednak gotowym, żeby spakować walizkę i ruszyć w stronę przygody ad hoc. Jest to więc propozycja głównie dla młodych osób, par czy grupy przyjaciół.

Łódź to miasto bardzo niedoceniane... a niesłusznie! Z nami odkryjesz bogatą historię Łodzi, znajdziesz pomysł na pełne atrakcji popołudnie, ciekawy wieczór, niezapomniany weekend i poznasz ciekawostki na temat miasta, w którym nie sposób się nudzić!

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy