Kontenery morskie – nowe czy używane?

Kontenery morskie – nowe czy używane?

Kontenery morskie są rozwiązaniem, które od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej popularne. Jest to efekt tego, że są one stosunkowo elastyczne i dopasowują się do warunków oraz interesujących nas form zastosowania. Jakie rodzaje kontenerów tego typu wyróżniamy i czy warto inwestować w kontener nowy, czy jednak skusić się na ten używany? To wszystko wyjaśnimy Ci w tym artykule! Koniecznie czytaj dalej!

Kontenery morskie – rodzaje i zastosowanie

Wyróżniamy różne formy i rozmiary kontenerów morskich, a ich główny podział wyróżnia:

  • kontenery standardowe, które są najchętniej wybierane przez klientów. Bazują one na stalowej podstawie oraz narożnych słupkach. Znajdują zastosowanie w spedycji morskiej i transporcie drogowym. To wersja, którą najłatwiej będzie nabyć w wariancie używanym.
  • Kontenery izolowane pokryte specjalistyczną wełną mineralną, której grubość to niespełna 10 cm. Wełna, którą pokryte są ściany kontenera, nie ma jednak bezpośredniego kontaktu z przewożonym w nim towarem, gdyż jest pokryta płytami MFP. Taka izolacja to doskonała ochrona przed zimnem, ciepłem, wilgocią.
  • Kontenery "open top", które nie posiadają zamkniętego dachu. Umożliwiają przewożenie towarów o niestandardowych gabarytach, które ciężko byłoby przewieźć w standardowym kontenerze.
  • Kontenery specjalne, stworzone z myślą o składowaniu oraz transporcie towarów, które nie nadają się do przewożenia w inny sposób, ze względu na swoją niepopularną formę lub rozmiar.

Nowe czy używane - różnice między kontenerami morskimi

Kontenery morskie to dość często wykorzystywane rozwiązanie, zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Co za tym idzie, bez problemu można zakupić kontenery używane, w momencie, gdy danej osobie lub przedsiębiorstwu, stały się one już zwyczajnie zbędne. Na które się zdecydować? Wybór tak naprawdę zależy jedynie od Was i Waszych preferencji oraz potrzeb. Jeśli potrzebujecie indywidualnych modyfikacji, np. dodatkowych zabezpieczeń lub instalacji elektronicznej – lepiej wybrać nowy kontener, który będziecie w stanie zaadaptować do osobistych potrzeb. Jeśli jednak jesteście skłonni przyjąć kontener w takim stanie w jakim zakupił go poprzedni właściciel, zdecydowanie warto rozważyć tę budżetową opcję.

Z kontenerami morskimi każde wyzwanie to pestka

Podsumowując, inwestując w kontenery morskie macie pewność, że z nimi możecie sprostać wszystkim, stawianym przed Wami wyzwaniom. Zawsze jednak trzeba mieć na uwadze, gdzie i w jakim celu planujemy z nich korzystać. Znając odpowiedź na to pytanie, będzie Wam dużo łatwiej podjąć decyzję: nowy czy używany.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy