Od czego uzależniona jest cena strony internetowej ?

Od czego uzależniona jest cena strony internetowej ?
Decydując się na budowę strony internetowej powinieneś zwracać uwagę nie tylko na cenę, ponieważ wariant 100% cena może się zemścić prędzej niż myślisz.

Założyłeś firmę, wydrukowałeś wizytówki teraz myślisz jak by tu założyć stronę internetową ?

Szukając firm zajmujących się budową stron internetowych natrafisz na tak dużą rozpiętość cen że uznasz że to jakieś naciągactwo, dlaczego jedna strona internetowa kosztuje 800-900 zł a inna strona internetowa kosztuje 2500-5000 zł lub więcej.

Sprawa jest dość złożona, to nie jest tak jak w przypadku zakupu produktów że kupując np. telewizor marki Samsung niezależnie od miejsca zakupu możesz liczyć na identyczną jakość produktu. W przypadku usługi tj budowa stron internetowych jest zupełnie inaczej.

Zwracając się do firmy informatycznej z pytaniem - szukam kogoś kto zbuduje mi stronę internetową, albo ile kosztuje zrobienie strony internetowej to tak gdybyś poszedł do salonu samochodowego i zapytał handlowca - ile kosztuje samochód, sprzedawcą odpowie ci że rozpiętość cenowa jest ogromna, począwszy od kilkudziesięciu a skończywszy na kilkuset tysiącach zł, podobnie jest ze stronami internetowymi.

Szukając wykonawcy strony internetowej powinieneś przede wszystkim przedstawić swoje oczekiwania, jak strona internetowa ma wyglądać, wykonawca powinien dokładnie wiedzieć jak ma wyglądać strona internetowa cena strony będzie uzależniona od tego ile podstron ma zawierać, co ma się znaleźć na tych podstronach, jakie funkcjonalności będą ci potrzebne, czy ma to być prosta strona wizytówka czy bardziej rozbudowany nieco bardziej interaktywny serwis, to wszystko ma ogromny wpływ na cenę.

Szukając wykonawcy strony internetowej z pewnością trafisz na wiele serwisów umożliwiających ci budowę strony internetowej “za darmo” samodzielnie poprzez różnego rodzaju kreatory - to ślepa uliczka. Po pierwsze takie serwisy oferują bardzo ograniczone możliwości aranżacji treści, po drugie nie zrobisz tam optymalizacji SEO.

Czym jest pozycjonowanie strony ?

Pozycjonowanie to pierwsza rzecz jaką się powinieneś zainteresować po zbudowaniu strony internetowej ponieważ dzięki pozycjonowaniu strony pozyskasz ruch do swojej witryny, a ruch to potencjalna klientela. Dlatego powinieneś odrzucić na wstępie wszelkie budżetowe rozwiązania jeśli chodzi o budowę strony internetowej ponieważ nie zrobisz tam niezbędnej optymalizacji która pozwoli ci efektywnie pozycjonować stronę internetową.

Koszt strony internetowej nie bierze się z niczego, na cenę strony internetowej ma wpływ szereg czynników ,należą do nich m.in

  • łatwość edycji treści
  • czy strona posiada edytor graficzny który pozwoli ci samodzielnie zmieniać wygląd graficzny strony
  • czy strona posiada zintegrowanego bloga
  • czy strona internetowa pozwala na prostą integrację dodatkowych modułów za pomocą których można poszerzać jej funkcjonalność
  • jak bardzo efektowny design ma mieć strona

Stronę internetową można zbudować już za 800-900 zł ale nie oczekuj w tej cenie wodotrysków będzie to najpewniej prosta witryna typu one-page na darmowym szablonie. Jeśli zależy ci aby twoja strona internetowa prezentowała odpowiednią jakość, to ceny tego typu usług rozpoczynają się od 1500 zł, górnej granicy nie ma ponieważ jest ona uzależniona od oczekiwań klienta.

Strona internetowa powinna być czytelna na każdym urządzeniu, dziś Google zwraca na to ogromną uwagę, jeśli twoja strona internetowa nie jest responsywna możesz zapomnieć o jakimkolwiek ruchu z wyszukiwarki Google ponieważ Google premiuje strony internetowe które są przyjazne dla użytkownika. Na koszt strony internetowej składa się więc także to czy strona będzie wygodna w użytkowaniu dla twoich potencjalnych klientów.

Szukając wykonawcy strony internetowej cena powinna być dla ciebie jednym z parametrów ale na pewno nie najważniejszym, jest mnóstwo firm które budują strony internetowe cena jest wypadkową doświadczenia, jakości usług. Jeśli oczekujesz najniższej możliwej ceny za wykonanie strony internetowej nie powinieneś oczekiwać jakości ponieważ te dwa terminy nigdy nie idą ze sobą w parze.

Niekiedy firmy budujące strony internetowe oferują także w pakiecie usługę pozycjonowania, powinieneś się wystrzegać firm które nie dysponują żadnymi dowodami w postaci realnych statystyk ruchu, czyli realnymi przykładami efektów swojej pracy , jest wiele firm na rynku SEO które wplątują klientów w długoterminowe umowy abonamentowe z wysokimi karami za ich zerwanie które to umowy nie dają klientom nic poza pewnością tego że będą płacić. W pozycjonowaniu prawdziwe okazje także nie występują, tam gdzie jest okazyjna cena za pozycjonowanie strony - z pewnością nie będzie wymiernego efektu po stronie klienta.Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy