Organizacja kolacji biznesowej - ważne wskazówki

Organizacja kolacji biznesowej - ważne wskazówki

Aby kolacja biznesowa była udana, gospodarze muszą dołożyć wszelkich starań i zadbać o jej przygotowanie z wyprzedzeniem.

Przygotowaliśmy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci zorganizować taką kolację.

Kolejność miejsc: Kto gdzie siedzi?

Kolejność miejsc należy rozważyć z wyprzedzeniem. Twój honorowy gość powinien siedzieć naprzeciwko lub po twojej prawej stronie. Pracownicy obu stron powinni być umieszczeni w taki sposób, aby możliwe było prowadzenie rozmów biznesowych.

Tematy rozmowy: Co należy omówić?

Nie próbuj rozpoczynać rozmów biznesowych już na początku posiłku - to nie jest cel kolacji biznesowej. W trakcie jedzenia musisz spróbować zbudować relacje z partnerem biznesowym. Zaplanuj w głowie jeden lub dwa tematy biznesowe i staraj się je rozwijać, ale dopiero po kolacji. Bądź uważny. Zabawiaj wszystkich gości przez cały wieczór. Prowadź krótkie rozmowy ze wszystkimi, nawet jeśli twój rozmówca należy do osób decyzyjnych. Staraj się nie pić zbyt dużo alkoholu. Jest to nie eleganckie oraz mało profesjonalne.

Zatrudnij prywatnego kucharza

Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności kulinarnych, a nie chcesz przyjmować swoich gości w restauracji, to optymalnym rozwiązaniem jest prywatny szef kuchni. Ten nie tylko przygotuje odpowiednie menu, dopasowane do indywidualnych potrzeb twoich gości, ale z wyprzedzeniem zrobi zakupy spożywcze zgodnie z zaplanowanym przez ciebie menu. Oznacza to, że nie musisz chodzić od jednego sklepu do drugiego. Wszystko, co musisz zrobić, to zostać w domu i pracować nad innymi obowiązkami.

Jedną z największych zalet usług prywatnego kucharza jest to, że posiłki będą przygotowywane w zaciszu twojego domu. Kucharz do wynajęcia nie przygotowuje wstępnie jedzenia, ale komponuje je bezpośrednio przed i w trakcie kolacji. Dzięki temu masz pewność, że jedzenie będzie świeże i smaczne.

Koszt

Wbrew pozorom taki prywatny kucharz w Warszawie czy innym dużym mieście w Polsce, nie wymaga nadmiernych inwestycji. Koszt wynajęcia kucharza z pewnością nie przekroczy rachunku, który musiałbyś zapłacić za siebie i swoich gości w odpowiedniej restauracji. Jednocześnie masz ten komfort, że kolacja odbywa się w twoim domu, co z założenia pozwala na zacieśnienie stosunków biznesowych.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy