Pomysł na biznes online w UK

Pomysł na biznes online w UK
Nosisz się z zamiarem założenia własnej firmy w UK ? Nie ma chyba lepszego kraju w Europie do tego typu aktywności, proste podatki, ogromna swoboda prowadzenia działalności gospodarczej to cechy które przyciągają jak magnes ludzi z całego Świata chcących mieć własną firmę.

Nie bez powodu tak wielu Polaków prowadzi tam własne firmy małe i większe i całkiem duże.

Polacy mieszkający w UK często imają się biznesów usługowych gdyż przeciętny Brytyjczyk nie chce pracować w zawodach tj. hydraulik, mechanik czy murarz co jest idealną przestrzenią do wypełnienia przez naszych zdolnych i przedsiębiorczych rodaków.

Na szczęście oprócz tego typu aktywoności istnieją jeszcze nieco mniej absorbujące manualnie np. e-commerce.

Sprzedaż internetowa w UK dynamicznie się rozwija i to nie tylko za sprawą ostatnich wydarzeń które dręczą cały Świat, jest to powodowane po prostu rosnącą wygodą robienia zakupów. Nikt nie lubi stać w korkach aby dojechać do sklepu czy centrum handlowego, przedzierać się przez tłumy ludzi w galeriach handlowych. Ludzie coraz bardziej zaczynają sobie cenić własny czas lecz również bezpieczeństwo. To doskonała przestrzeń do wypełnienia.

Warto założyć sklep internetowy UK to doskonałe do tego miejsce ,prawie 70 milionów mieszkańców, wszyscy mówią po angielsku a więc bariera językowa nie jest niczym strasznym, brytyjczycy kochają sklepy internetowe UK to miejsce w którym w parę chwil uruchomisz tego typu działalność co istotne bez konieczności rejestracji firmy.

Tak, nie przesłyszałeś się, firmę zakładasz dopiero wtedy gdy sprawdzisz czy interes wypali, czegoś takiego nie zrobisz w kraju tj. Polska. Wielka Brytania nie oczekuje od ciebie żadnych zobowiązań, opłat z góry za ryzyko, możesz zacząć bez zobowiązań i zbędnych formalności.

Zatem jak otworzyć sklep internetowy w UK ?

Pewnie pomyślisz że musisz poszukać firmy informatycznej w UK albo jakiegoś freelancera stamtąd. Nie, nic bardziej mylnego. Wielu osobom mieszkającym w UK wydaje się że sklep internetowy który może działać w UK może zbudować tylko firma która zna tamtejsze realia, wymagania prawne itp. nic bardziej mylnego. Sklep internetowy pod rynek UK może uruchomić ci każdy ,z dowolnego zakątku ziemi. Ale po co daleko szukać, możesz skorzystać z usług firmy informatycznej z Polski, będzie 2-3 razy taniej a z pewnością nie gorzej, wręcz przeciwnie, jeśli popatrzysz na sklepy internetowe swojej bezpośredniej brytyjskiej konkurencji w większości przypadków trafisz na dość archaiczne konstrukcje pamiętające lata 2000. Polskie sklepy internetowe w UK wyróżniają się bardzo pod względem zarówno wizualnym jak i funkcjonalności, ergonomii.

W UK nie jest rzadkością trafienie na sklep który nie dość że ma dość archaiczną szatę wizualną nijak nie pasującą już do dzisiejszych czasów to jeszcze nie będący w stanie wyświetlić poprawnie swojej zawartości na urządzeniach mobilnych (brak responsywności). Oczywiście to się zaczyna zmieniać, ale prawda jest taka że brytyjskie firmy IT są nadal daleko w tyle za tym co dziś budują Polacy.

Sklepy internetowe w UK generują wielomiliardowe obroty każdego roku, te obroty bardzo dynamicznie wzrosły od 2020 roku z wiadomego powodu, po prostu ludzie którzy nie byli przekonani do zakupów online spróbowali zmuszeni sytuacją i zobaczyli że nie jest to ani trudne, ani niebezpieczne i oszczędza mnóstwo czasu. To wciąż bardzo perspektywiczny rynek, na który wchodzą młode roczniki które też kupują w sieci i to z każdym rokiem coraz więcej. Dlatego warto ukroić kawałek tego tortu i na tym rynku zaistnieć z własnym sklepem internetowym.

Wpisz w google.co.uk hasła tj.

i z pewnością znajdziesz mnóstwo polskich lub polonijnych firm które w rozsądnych pieniądzach zbudują ci w UK sklep internetowy, są wśród tych firm również takie które zajmują się reklamą na tym rynku a więc będą w stanie doradzić w jaką niszę warto wejść, a warto to sprawdzić zanim podejmiesz poważniejsze kroki o inwestycji w zakup większej partii towaru czy w reklamę. Jest mnóstwo nisz w których warto uruchomić w UK sklep internetowy w których będziesz w stanie relatywnie tanio wypromować swój sklep internetowy.

Musisz pamiętać że sam koszt budowy sklepu internetowego to nie wszystko, to jest pierwszy krok i to ten najmniej kosztowny na drodze do uruchomienia sprzedaży internetowej która będzie generowała wysokie obroty.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy