Pomysł na dochodowy biznes w OZE. Ile zarabia technik OZE i jak nim zostać?

Pomysł na dochodowy biznes w OZE. Ile zarabia technik OZE i jak nim zostać?

Energia pochodząca z natury, z wody, gleby, wiatru, słońca to przyszłość. Dziś już nikt chyba nie ma wątpliwości, że tylko w taki sposób można powstrzymać zmiany klimatyczne. Luki na lokalnych rynkach w usługach firm działających w branży OZE, czekają na wykorzystanie. Tak, to ten moment, by zmienić swoją przyszłość na lepszą pod względem finansowym. Jak zostać specjalistą od OZE? Jakie uprawnienia są konieczne?

Każde źródło OZE musi mieć certyfikat

Łącznie jest pięć odnawialnych źródeł energii. Do każdego można zrobić szkolenie, a następnie zdać państwowy egzamin. Każde wiąże się z wydatkiem. Korzystną opcją jest OZE szkoła policealna. Oferta kursów skierowana jest do osób pełnoletnich, które mają średnie wykształcenie. Dużym plusem jest to, że można zostać specjalistą OZE bez matury.

W skrócie o kursie:

  • trwa 1,5 roku,
  • tylko dwa egzaminy państwowe (certyfikaty wydawane do wszystkich OZE bez dodatkowych egzaminów),
  • możliwość nauki zdalnej,
  • zaoczny tryb zajęć,
  • praktyki.

Oprócz zajęć praktycznych kurs wiąże się również z koniecznością odbycia stażu. Warto sprawdzić przed wyborem szkoły, czy w przypadku problemów ze znalezieniem firmy, szkoła pomaga w załatwieniu praktyk zawodowych.

Kurs przygotowuje do pracy w branży OZE i do prowadzenia własnej firmy. Jest kompleksowym rozwiązaniem dla każdego, kto myśli o własnym biznesie. Również dla osób, które już pracują w OZE, ale nie mają kwalifikacji. Chcą założyć działalność, ale bez dyplomu ciężko ruszyć. Kurs uzupełnia i porządkuje wiedzę. Poza tym dzięki zajęciom praktycznym wprowadza w arkana zawodu.

Jakie są zarobki w OZE?

OZE to branża, w której prace znajdą zainteresowani etatem, elastycznym czasem pracy, jak i osoby, które chcą prowadzić swój biznes. To ile zarabia technik OZE, zależy w dużej mierze od posiadanych kwalifikacji. Czy ma certyfikaty dla wszystkich pięciu OZE, czy ukończy kurs, w jakiej szkole. Poza tym, jakie ma doświadczenie w branży. Technicy OZE zarabiają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Wyższe wynagrodzenie czeka za granicą, ale i w Polsce, jak na nasze realia zarobki w tej branży są atrakcyjne.

Łódź i okolica to idealne miasto do rozwoju swojego biznesu w branży OZE. Na wyższe zarobki mogą liczyć osoby, które prowadzą własną firmę w porównaniu z zatrudnionymi na etacie. Poza tym własna firma to możliwość samodzielnego decydowania o swojej przyszłości i co ważne brak dzielenia się z szefem dochodami.

Zapisy na kursy OZE w szkołach policealnych trwają. Dlatego już dziś warto wykorzystać potencjał tego kierunku i przekuć plany w działanie.

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy