Przyszłościowy biznes? Pralnia samoobsługowa!

Przyszłościowy biznes? Pralnia samoobsługowa!

Masz dość pracy pod czyjeś dyktando? Myślisz nad założeniem własnej firmy ale nie wiesz, jaki biznes sprawdzi się w twojej okolicy? Kolejny spożywczak, drogeria, butik? Postaw na coś oryginalnego i przyszłościowego – otwórz pralnię samoobsługową. Dlaczego to dobry pomysł? Czytaj niżej.

Pranie w domu odchodzi na zasłużoną emeryturę

Pralnie samoobsługowe powoli zyskują stałych klientów także w Polsce. Wynika to z faktu, że pranie w domu, jeśli dobrze się mu przyjrzeć, jest nie tylko uciążliwe, ale także mniej wydajne a przez to nieopłacalne.

Sprzęt AGD nie należy do tanich – jeśli wybieramy taki o dobrych parametrach i energooszczędny, to musimy być przygotowani na potężne uderzenie w portfel. Z kolei zakup tańszej opcji okaże się nieefektywny w użytkowaniu – taka pralka zużyje więcej prądu i wody, a na dodatek może po prostu źle spełniać swoją funkcję, piorąc niedokładnie i niszcząc tkaniny.

Dobrą alternatywą jest więc przeniesienie odpowiedzialności za cały proces na firmę zewnętrzną – pralnię samoobsługową.

Dlaczego pralnie samoobsługowe są lepsze?

Kilka aspektów pralni samoobsługowych sprawia, że są one znacznie lepszą opcją niż pranie w domu. Przede wszystkim – profesjonalny sprzęt. Pralki na wyposażeniu pralni automatycznej są o wiele wydajniejsze niż te domowe, ale przy tym także skuteczniejsze i delikatniejsze. Porządnie dopierają ubrania a przy tym ich nie niszczą.

Po drugie – w pralni samoobsługowej można wyprać również to, czego nie sposób wyczyścić w domu. Znacznie większe rozmiary sprzętu pozwalają nie tylko na jednoczesne pomieszczenie większej ilości rzeczy, ale także na pranie tekstyliów gabarytowych – pościeli, zasłon, koców. I wychodzi to znacznie taniej, niż oddanie ich do pralni chemicznej.

Po trzecie – wygoda. Pralnie samoobsługowe eliminują konieczność dzielenia większej ilości prania na kilka cykli. Odpada też jego rozwieszanie i oczekiwanie na wyschnięcie, ponieważ można skorzystać również z usługi suszenia. Teraz pranie i suszenie można załatwić błyskawicznie, po drodze na zakupy. To oszczędność czasu, miejsca, pieniędzy i nerwów.

Jak otworzyć własną pralnię samoobsługową?

Jeśli wydaje ci się, że otwarcie pralni samoobsługowej to skomplikowana sprawa, to masz rację – wydaje ci się. W rzeczywistości ogromnym atutem tego biznesu jest fakt, że nie wymaga on żadnego wcześniejszego doświadczenia ani specjalistycznej wiedzy. Wszystkiego, co niezbędne, możesz dowiedzieć się na kursie lub też przy współpracy z firmą dostarczającą rozwiązań dla branży.

Najlepszą opcją jest franczyza, czyli wykonywanie swojej działalności gospodarczej pod szyldem marki tworzącej sieć, jak ma to miejsce np. w przypadku sieciowych sklepów spożywczych, aptek czy placówek bankowych. Taką opcję oferuje Speed Queen – lider na polskim rynku pralni samoobsługowych. Na stronie https://zainwestujwspeedqueen.pl/ znajdziesz kompendium informacji o funkcjonowaniu oraz zakładaniu pralni samoobsługowych. Dzięki wyborowi opcji franczyzy zyskujesz również wsparcie na start w postaci doradztwa fachowców, którzy pomogą ci w korzystnym zaplanowaniu biznesu i dotarciu do jak największej liczby klientów z usługami pralniczymi na wysokim poziomie.

Dlaczego pralnia samoobsługowa to dobry pomysł na biznes? Ponieważ zaspokaja jedną z podstawowych potrzeb każdego gospodarstwa domowego, a zatem zapotrzebowanie nie zmienia się wraz z kolejnymi kryzysami czy trudnościami ogólnorynkowimi – pranie i tak zrobić trzeba. Ponadto jest to branża rozwojowa – nie tylko w wielkich miastach, ale i w mniejszych miejscowościach, coraz więcej osób albo już korzysta z usług pralni samoobsługowych, albo chciałaby to robić, mając taką możliwo

Inne z tej kategorii:

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Partnerzy